Zamanmı Yoksa Bizlermi Değiştik

'Kısa Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 18 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Ben bu yazımda son günlerde içinde bulunduğum ruh halimden ve çevremde gözlemlediklerimden bahsetmek istiyorum hayatta ne kadar gayesiz ve amaçsız olmuşuz ideali olmayan beklentileri olmayan insan topluluğu olmaya başladık gibi geliyor sanki bana..

Bu durumda olan sadece ben olduğumu düşünmüyorum çevremdeki birçok insanda böyle bu durumu yaşıyor yakın çevremde arkadaşlarımda bunu gözlemliyebiliyorum ben yine onların yanında belli hedefleri olan bir insan gibi kalıyorum birde bunu bana sorun :) yinede şanslı hissediyorum bu durumda kendimi..tamamen kendimi kaybetmedim ve hala gelecekden ümidim var çok şükür bu düşünceleri aklımdan ruhumdan kalbimden çıkarmayan Rabbim var Ailem var düşünmem gereken çocuklarım var hayat böyle bizde bu yolda ilerlicez diyerek kolay olanı seçmemeliyiz diye düşünüyorum..

İnsanlar:çok hoşgörüsüzler artık bir otobüse binmek eziyet gibi geliyor bana alışverişe gitmek ki bayanların en sevdiği şeydir alışveriş ve dışarı çıkmak karşımda olan olaylara sessiz kalmak hiç yapımda olmayan bir şey çok zor oluyor ama malesef bende artık seyirci kalmayı öğreniyorum galiba aşağıda paylaşacağım olayı sizlerde okudukdan sonra bunu anlıyabilirsiniz..

İnsanlar: artık inanılmaz derecede agrasifler şimdi bahsedeceğim olay hem komik hem düşündürücü bu insanlık nereye gidiyor böyle demeden alamıyorum kendimi. Evet gelelim konumuza çok yakın bir zamanda yaşadığım olayı paylaşmak istiyorum sizlerle

Caddede yüyoruz eşimle ve önümüzde bir çift yürüyor hanfendi belliki rahatsız eşim işaret etti geçelim dedi birazda acelemiz var tabiki bende geçtim eşimde ardımdan merdivenlerden indik çıkıcaz diğer caddeye yürüyen merdivenden bu bahsettiğim olay caddede oluyor üzerine basa basa diyorum bunu:) karşıya arabamızın oldugu sokağa geçiyoruz alt geçitten arkamdan bir el montumdan tuttu ve az önceki bayan şok oldum döndüm hayırdır dedim sorun ne orası benim sıram demezmi benim yerime geçtiniz diyor anlamadım ne sırası hanfendi dedim sadece beni çekmesine çok sinirlendim ama belli gercekden normal değil kadın giyim kuşamı normal ama böyle bi soruyu kim kime sorar eşide sessiz sedasız bakıyor şaşırdım kaldım şokunu uzun süre atamadım üzerimden bir banka yada bir alışveriş merkezinde sırada olsak anlıcam ama sokakdayız ve yürüyoruz neyse söylemek istediğim öyle çekinken bir hale gelmişiz ki eşimde yürü boşver dedi bende cevap vermedim söylediğim tek şey anlamadım ne sırası oldu ve hanfendi biz uzaklaşıncaya kadar arkamızdan konuştu çevredekilerde boşverin dengesiz belliki dediler uymayın siz ona flan derken biz sessiz kaldık acaba doğru olanımı yaptık şimdi düşünüyorum ama güzel bir atasözümüz var çoğumuz biliriz bana dokunmayan yılan bin yaşasın denir şimdi yılan dokunsa bile ses çıkaramaz olduk... :(

Eskiden çok eskiden değilde burdan yaşlı olduğum çıkmasın ortaya :) ben yinede eskiden demek istiyorum insanların özellikle kendim de tabiki Hedeflerimiz Amaçlarımız gayelerimiz vardı bitmek tükenmek bilmeyen öğrenme hırsımız bazen düşünüyorum ne oldu bize. artık hiçbirşey beklemiyormu'yuz acaba bu hayattan ne değişti zamanmı,insanlar'mı bizlermi yoksa değişmek için kendimizi mi şartlandırıyoruz çevremizde olan biten herşeye göz yumarak sessiz kalarak iyi yaptığımızı düşünerek ama aslında en büyük yanlışı yaptığımızın farkına varmıyarak. Yukarıda Anlattığım olaydaki gibi değilimdir aslında haksızlığa saçmalıklara asla sessiz kalmam kalamam tahammül edemem ama ne olduysa ogün sessiz kaldım yanlışmı yaptım diye soruyorum hala kendime ama artık böyle cahile laf anlatmakdansa deveyi hendekden atlatırım daha iyi ve öyle yaptım kendime söz dinlettim zor olsada oldu :)

Eylül
    Forumdas.net

2. Cevap: Zamanmı Yoksa Bizlermi Değiştik

Falanca bir gezetede falanca bir kişinin köşe yazısının okur gibiydim. Hayattan yaşanmış örnekler vermen o yaşanmışlıktan insanlara birşeyler anlatmaya çalışan bir makaleydi. Kalemin daim olsun editörüm :)

3. Cevap: Zamanmı Yoksa Bizlermi Değiştik

Kalemine sağlık Eylül..İlk makalene göre bence çok başarılısın..Yeni yazılarını bekliyoruz..:f118: