Zamanı İyi Değerlendirmek ile İlgili Kompozisyon

'Ders çalışıyorum' forumunda laledevri tarafından 16 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Yaptığımız iki iş arasında geçen süreye zaman adı verilir. Zaman günlük hayatımızda saniye, dakika, saat gibi kelimelerle ifade edilmeye çalışılsa da aslında zaman soyut bir kavramdır. Hayatımızın başından sonuna kadar her alanında hepimiz zamana karşı mücadele ederiz.

  Biz insanlar ne yaparsak yapalım zamanın geçmesine hiçbir şekilde engel olmayız. Hatta dilimizde “zamanın su gibi akıp geçmesi” diye bir deyim de vardır. Geçen zamanı geri getiremediğimize göre zamanı iyi değerlendirmek gerekmektedir. Boşa geçirilen bir zaman insan için çok büyük bir kayıptır. Bu nedenle yaşamımızda geçen her anımızı etkili şekilde değerlendirmeli, yapmamız gereken işleri zamanında yerine getirmeliyiz. Çünkü bu zaman geçip gittiğinde onu geri getirebilmek mümkün değildir. Sonradan pişman olmamak için her anımızın kıymetini bilerek zamanımızı planlı şekilde değerlendirmeliyiz.

  Zaman bir kuş gibidir. Avuçlarımızın içindeyken ona sahip olabilir, onu değerlendirebiliriz. Ancak bu kuş elimizden uçup gittiğinde sadece arkasından bakabilir, onu geri getiremeyiz. Bize pek çok imkan sunan, bizlere pek çok fırsat tanıyan bu kuşa gereken değeri vermeli ve onu avuçlarımızın içinden kaçırmamalıyız. Unutmamak gerekir ki zaman sorumluluklarımızı yerine getirmek için ihtiyaç duyduğumuz en önemli şeydir. Sonradan pişman olmamak için zamanımızı etkili geçirmeliyiz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Eylül 2014
 2. teşekkürler..
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Eylül 2014
Yükleniyor...
- Zamanı İyi Değerlendirmek Forum Tarih
Peygamber Efendimizin Zamanı İyi Değerlendirmekle İlgili Hadisleri Hz.Muhammed (sav) 20 Aralık 2011
Göç zamanı dizisi oyuncuları Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Göç zamanı dizisi konusu Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
LG Pentouch tv ile eğlence zamanı Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016