Yüzmeyi Bilmeyen Balık

'Hayvanlar Alemi' forumunda Wish tarafından 19 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Yüzmek yerine tıpkı insanlar gibi emeklemeyi tercih eden ve tamamen bilinmeyen bir aileye mensup yeni bir balık türü keşfedildi.

Endonezya’nın Ambon adası sularında gözlenen bu balık türü şeftaliye benzer rengiyle zebra benzeri çizgileriyle ve yüzgeçlerini görünemez kılan hafifçe dalgalanan deri kıvrımlarıyla cam bir heykelciği andırıyor.

Washington Üniversitesinden Profesör Ted Pietsch’e göre; yassı yüzü ve öne bakan gözleri nedeniyle bu balık türünün yeni bir omurgalı hayvan ailesi içinde değerlendirilme ihtimali var.

Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere balığımız zaman zaman esneme olarak zannedilebilecek bir ağız hareketi yapıyor. Böylelikle solungaçlarına oksijen sağladığı düşünülüyor. Bu balığın yaklaşık 4 inç (yaklaşık 10 cm) uzunluğunda olduğu belirtilmiş

2. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

senin canın balık mı çekti ne?
    bugünkü konuların yüzme bilmeyen balık, mertin balığı babasınınkinin kaç katı ... :f106:

3. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

Çok ilginç gerçekten.Serramın ''o balık suda boğulmuştur'' sözü geldi aklıma nedense:))

4. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

alla alla ilk defa duydum ilginç gerçekten yüzmeyen balık belki tembeldir ondan yüzmüyordur:D

5. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

Çok şaşırtıcı ama nasıl olsa biz insanlar denizdeki canlıların büyük bir kısmını tüketiyoruz bu zavallıda boşuna yüzme öğrenmesin :f30:

6. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

:f73:Anammm yüzmeyi bilmeyen balık mı olurmuuş..:f106: Çok şaşırdım valla..

7. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

valla bende sasirdim yuzmeyi bılmeyen balk m olur :f20:

8. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

hakatan ne kadar ilginç. eline sağlık :f20:

9. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

hiç şaşırmadımmm.. Uçmayı bilmeyen devekuşu olurda yüzmeyi bilmeyen balık neden olmasın.

10. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

Wish hayırdır arkadaşım balıkla arandaki husumete sonmu verdin ne..Nurdin haklı galiba senin canın balık çekti:)

Beceriksiz balıkta pek bir çinkinmiş yaw:D

11. Cevap: Yüzmeyi Bilmeyen Balık

Arkadaşlar balıklara duyduğum ilginin balık yememle yada yemememle alakası yok. Ben balıklar hakkında bilgi edinmeyi seviyorum. Hatta onları akvaryuma koyup izlemeye bayılıyorum. Amaaa yeme konusuna gelince açlıktan öleceğimi de bilsem yiyemem.İnsan oğlu sevmediği şeylerin üzerine üzerine gidermiş ya o misal bende bilgi edinmekle gidiyorum işte. Yemeye çalışarak değil :f106:
    Gelmeyin üzerime :f1: Ne derseniz deyin ye me ye ce ğim :)