Yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları ne zaman

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 16 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

  1. [​IMG]
    Yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuru tarihleri
    Yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları son gün
    Yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 19 Eylül'de başlayacak.
    Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak'ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, yüksek lisans, doktora, dikey geçiş, yatay geçiş ve özel yetenek öğrencileri, YÇS sonucu bir yükseköğretim programına yerleşenler, askeri okullardan sağlık sebebiyle elenip bir yükseköğretim programına yerleştirilenler, yurt dışında yüksek öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ara sınıf öğrencilerinden lisans, ön lisans, yüksek lisans, doktora ve özel yetenek öğrencilerinin burs ve öğrenim kredisi başvurularını 19 Eylül-2 Ekim (2 Ekim dahil) tarihleri arasında yapabilecek.

    KKTC Lefke Yurdunda barınmak isteyen ara sınıf lisans, ön lisans öğrencileri, yüksek lisans, doktora, özel yetenek öğrencilerinin yurt başvuruları da aynı tarihler arasında gerçekleştirilecek.

    Başvurular, YURTKUR'un ''www.kyk.gov.tr'' adresindeki internet sayfasından yapılacak. Yurt başvurularının sonuçları, 8 Ekim'de kurumun ''www.kyk.gov.tr'' adresinden ilan edilecek.

    Asil listeden kurum yurtlarına girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları, 10-14 Ekim (14 Ekim dahil) tarihleri arasında yapılacak.

    alıntı
     
Yükleniyor...
- Yurt burs öğrenim Forum Tarih
2013 Yurtkur, Kredi ve Burslarına Zam Merak Ettiklerimiz 2 Kasım 2012
Yurt ve Burs Başvuruları Başladı Merak Ettiklerimiz 20 Ağustos 2012
Lise Öğrencilerine Yurtdışında Burs Etüt Merkezi 31 Ocak 2012
Yurtkur'dan depremzede öğrencilere burs Etüt Merkezi 10 Ocak 2012