Yurdum insanı plajda 1

'Kısa Bilgiler' forumunda ceylan64 tarafından 28 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

1. YURDUM İNSANI PLAJDA_1
    Yaz geldi yaz geldi çarşıya kiraz geldi diye başlar türkü. Tabi yaz gelince
    Yurdum insanı nereye gider plaja iyide bu plaj ne menem bir yerdir. vallahi ben Antalya da
    yaşıyorum plajlar ikiye bölünmüş durumda parası olan için parasızlar için.Şimdi diyeceksiniz
    ki bu nasıl oluyor. Parası olanınkinin adı beach plaj şemsiye, şezlong, masa hatta yemeğin
    bile sipariş verince geliyor eee yurdum insanı nerden bulsun parayı da biçlere gitsin onların
    aralarında göya halka ayrılmış 1 metreye 15 kişini düştüğü yerlerde halk plajı oluyor.
    Canım ülkemin güzide insanı için biçlerde çimmek baya masraflı ve yorucu
    oluyor. Aldıkları asgari ücret ile nasıl gitsinler oralara bir kişi en az 25 ytl ye çıkıyor. Bizler öyle
    bir kişi bir yere gidemeyiz. Bir aile en az dört kişİ varsayalım tabi konu komşuyu da unutmayalım
    Akrabayı talukatı da ekleyin oldumu bir köy kadar insan şimdi bukadar ahali nasıl gitsin biçlere
    (doğrusunu yukarıda yazdım bu okunuşu).Tabi halk plajlarını tercih ederiz birgece önceden dolmalar
    börekler, kekler kahvaltılıklar hazırlanır tıklırız bir arabaya balık istifi ver elini plaj. Aman
    pekte eğlencelidİr ya çoluk, çocuk, ağlayan ,bağıran, oynayan ,yanan kızaran tam bir komedidir
    ama zevklidir yeterki zevk almasını bilin yeni ergenler oyun bozanlık eder biçlerdeki leri
    gördükçe onlarıda idare edin artık yapacak bişi yok.
    Birde diyelim hep aynı palaja gidiyorsanız zaten direk arkadaş olma durmunuz
    var çünki o sıkışıklıkta sakın uzanmak gibi bir hayata düşünmeyin ayağınız birnin ağzına girebilir
    yada kolunuz birine değer.Birde komşuluklar başlar , buda yeni çıktı okadar içli dışlıyızki
    yan komşu size çekirdek verir siz kola ikram edersiniz elinizde olsa akşam kahve içmeye
    davet edersiniz insanları . yan komşu sorar geçen hafta
    yoktunuz sizde ay şekerim miasafir geldi gelemedik dersiniz
    sevgili okurlarım alın size plaj manzarası ama bitmedi birdahaki hafta kadınlar
    yazılacak hanımlar hazır olun bombardımana yaktım çıranızı valla hiç kızmayın bunlar
    gerçek. Erkelerde haklı bekleyin bakalım haftaya kadar
    saygılarımla meral gül

Cossack bunu beğendi.

2. Ne güzel işte.... bak yurdum insanı kaynaşacak yeri de böylece bulmuş oluyor.Demek dostlukları,insanlığı,samimiyeti ortadan kaldıranlardan biri de bu beaç midir nedir anlamam, bunlarmış.param olsa da ben kamyona tıkınmayı ve doğal insanlarla olmayı tercih ediyorum.Kamyon kalkıyor hadiiiiiii plaja.Güzel bir paylaşımdı ,çok teşekkürler Ceylan.

3. :f106::f106:Meral abla siz deniz kıyısında oturuyorsunuz ve denize öyle gidiyorsunuz bizde 2 arabaya 4 aile sığıp (tıklım tepiş tabi) ikniğe gidiyoruz yani ek fark yok :f106::f106:

Ama herşeyin tadıda kalabalıkta çıkıyor be yaff :f30::f30:

emeğine sağlık ablacığım :f40:

4. Ama ben sakinliği ve yalnızlığı daha çok tercih ediyorum:oops:Tatilde tüm senenin yorgunluğunu atmak kafa dinlemek için tercih ederim.Tabi sizin anlattığınız tarzda olabilir sevdikleriyle başbaşa tatil ama tabi tıkış tıkışta olmazki,gerçi bu yıl tatilede gidemedim onu bile arayacağım ya:f106:
    Güzel tesbitler güzel bir yazıydı Ceylanım devamını merakla bekliyoruz ellerinize sağlık:f40:

5. Türkleri anlama kilavuzuna girecek bir yazi olmus. :f63:

Tsk.ler ceylan64. :f9:

6. güzel tespitler ceylan ..hoş bir anlatımdı .. emeklerine sağlık..

7. Meral hanımcım okurken yaşadım yani durumu
    öyle güzel anlatmışsınız ki gözümün önünde canlandı durum
    sanki o kalabalıkta yer arıyordum kendime :f106:
    emeğinize kaleminize sağlık

8. Güzel anlatım :f40: Kaleminize saglık Ceylan :f118::f118::f118:

9. selam

çok güzel bir konu meral hanım bana çocukluğumu hatırlattı bizler kamyona doluşur kumburgaza giderdik ve tüm aileleler bir birlerine paylaşımlarda bulunurdu ne güzel günlerdi onlar oysa şimdi :((((((((

emeğinize sağlık saygılarımla
    :f118::f40: :f118:

10. :f106::f106: eskiden izine araba ile giderdik ki memlekette
    ulaşım daha rahat olsun diye amma önceden bilemiyorsun ki,
    tüm sülalede denize araba ile geleceğini :f30::f30:
    bir denize gidilirdi arabada zaten 10 kişi nerdeyse birde erzaklar aman allahım:f73:
    çok olmuştur dolmuşla gittiğim, hiç gelemiyordum tıka basa doluşup gitmeyi ( marazlıyım canım ben ya ) :oops:
    anlatılacak çok anı var bu tema hakkında ama diğer paylaşımlarına saklayım :f196:

teşekkürler canım, sen bayağı köşe yazarlığına başladın,devamına dileklerimle...;):f58:

11. İçten ve yalın bu güzel anlatımınıza çok teşekkürler.
    Bizler bu tür anlatımlardan sonra belki eskiyi hatırlıyor özlem duyuyor belki de biraz burnumuz sızlıyor. Ancak maalesef beach lere davetiyeleri bizler çıkarıyoruz. Rahata, hazırcılığa ve lükse kolay alışan yapımız ve yine bunlara ulaşmaktaki frenleyemediğimiz hırsımız gerçekte neleri eziyor acaba.
    Bende bir keresinde kamyonet arkasında pikniğe gitmiştim. Beni o halde gören kız arkadaşımın alaysı gülüşünü unutamam. Bir daha hiçbir güç beni o açık kamyonet arkasına bindiremedi. Yine arkadaşlarla15 -20 kişi toplanıp Pazar günleri gittiğimiz plaj maceraları…! Marketteki iki kızın konuşmasına şahit olmam ‘O çocuk Pazar amelelerinden’ dememiş miydi ? Yazlığı olanların Pazar günleri kumsala çıkmadıklarını öğrenmemiş miydim? Çadır kampları kurduğumuz hayatımın parçasını paylaştığım Antalya sahillerinde her ne kadar çok eğlensek de geceleri uzaktan baktığımız birkaç tatil köyü bizde merak uyandırmamış mıydı? Şimdi orada olsak demedik mi? Sonra o güzelim kamp yerlerini önceden bir iki olan şimdi 50 – 100 leri bulan oteller almadı mı? Şimdi nerede o güzelim kamp yerleri?
    Evet Beachlerin günahı yok. Günah bende merakımda, gururumda. Şimdi iyi anlıyorum ki Beach davetiyesini verenlerden biri benim. Bu daveti vermemde gururumu kıranlar da ortağım.
    Yazınız ve verilen cevaplar bana bunları hatırlattı.

Benim için ya beach yada hiç...!

İçten ve sade iyi bir gözlemle yazmış olduğunuz yazınızın devamını heyecanla bekliyorum.

Teşekkürler.

12. Güzel anlatım ve doğru tespit tebrikler meral hanım
    Devamını bekleyenlerdenim
    Paylaşım için teşekkürler.