Yunan Mitolojisi Gigantlar

'Ülkeler' forumunda EyLüL tarafından 8 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Yunan Mitolojisi Gigantlar
  Yunan Mitolojisi
  Gigantlar Yunan Mitolojisi

  Gigantlar (Gigantlar Kimdir? - Gigantlar Hakkında)
  Yunan mitolojisinde Uranos'un Kronos tarafından kesilen erkeklik organından akan kanın yere dökülmesiyle oluşmuş devler. Bu devler yılan şeklinde bacakları olan yaratıklar olarak tasvir edilirler. Efsaneye göre anneleri Gaia tarafından kışkırtılan bu devler, titanların öcünü almak için tanrılarla savaşmışlar ama tanrılar Herakles'in yardımıyla hepsini öldürmüşlerdir.

  Gigantları Zeus'a karşı ayaklandıranların başı Alcyoneus olmak üzere diğerleri Porphyrion, Athos, Clytias, Enceladus, Echion, dişbudak ağacı gigantı Meliae ve Afrodite.

  Mitolojide üç adet devler savaşı vardır. İlki, Uranüs'ün öldürülmesi ve yerine geçen Cronos'un devleri Tartaros'a hapsetmesi ve sonrasında Zeus'un doğup büyüdüğü savaştır (Titanomachy). İkinci Devler Savaşı ise Zeus'un güçlenip Cronos'u alt ettikten sonra Gaia'nın Zeus'u alt etsinler diye doğurduğu çocuklara karşı savaş olup, sonunda, Olympos'ta oturmaya hak kazanan 12 tanrının Zeus tarafından belirlenmesine yol açan savaştır (Gigantomachy). Üçüncü savaş, bu iki savaştan sonra olan, Olympos'taki tanrılar arasında olan savaştır (Theomachy
   
Yükleniyor...
- Yunan Mitolojisi Gigantlar Forum Tarih
Yunan Mitolojisinde vücudunun üst tarafı hayvan alt tarafı insan olan yaratık Sorun Cevaplayalım 31 Aralık 2015
Yunan Mitolojisi İle İlgili Filmler Medya Bölümü 28 Eylül 2012
Yunan Mitolojisi Venüs Masallar ve Hikayeler 19 Kasım 2011
Yunan Mitolojisi Truva Masallar ve Hikayeler 19 Kasım 2011