Yumurta Sarılı Kurabiye

'Damak Keyfi' forumunda Blue tarafından 15 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Yumurta Sarılı Kurabiye

Bu tarifimizde haşlanmış yumurtayla yapılıyor.İlk duyduğumda ben de nasıl olur ki demiştim ama inanın :f63:

Malzemeler

Hamuru
    •3 haşlanmış yumurta sarısı
    •1 paket oda sıcaklığında margarin
    •1 paket vanilya
    •aldığı kadar un
    •üzerine:
    •yarım su bardağı pudra şekeri
    •yarım su bardağı nesquik
    •yarım su bardağı kakao (veya çekilmiş filtre kahve)
    Not: kabartma tozu eklemiyorsunuz.

Yapılışı

1.haşlanmış yumurta sarılarını elle iyice ufalayın. margarini katın. iyice bulamaç haline getirin. vanilyayı ekleyin.
    2.aldığı kadar un eklenir yoğurun. unu yavaş yavaş ekleyin. ceviz büyüklüğünde alıp elin içinde top yapın. kolaylıkla şekil alıyorsa daha fazla un koymayın.
    3.fındık kadar (veya cevizden biraz küçük) top yapın.
    4.pudra şekeri,kakao ve nesquik'i bir kapta karıştırın. (küçük bir leğen gibi geniş bir kap olursa daha iyi oluyor) fırından çıkan sıcak kurabiyeler hemen bu karışıma bulayın. soğuyunca servis yapın.

Benim dışına buladığım karışım robotta çekilmiş kakaolu bisküvi ve pudra şekeri.Her iki şekilde de güzel oluyor ;)

2. Cevap: Yumurta Sarılı Kurabiye

Duymuştum bu tarifi lakin denemişliğim yoktu tadınıda bilmiyorum.Deneyelim bakalım Blue güzel olur demişsen tamamdır:f196:

3. Cevap: Yumurta Sarılı Kurabiye

Hmm. demek sen bugün bundan yaptın mavişim. :f40: Ama ben yumurta yemiyorum :(

4. Cevap: Yumurta Sarılı Kurabiye

Evet ben bugün bundan yaptım.Sadece bu da değil yaptığım ,senin yumurta sevmediğini bildiğim için ;çerkez tavuğu,çilekli pasta,mantarlı börek,ve patatesli çörek yaptım ( gün muhabbetleri :f40: anlarsın ya :))

5. Cevap: Yumurta Sarılı Kurabiye

Konya-Beypazarı arası gün mü yapsak :f103:

6. Cevap: Yumurta Sarılı Kurabiye

Ben de yumurta yememm ki yaw :f84::f196: