YU numarası nedir nasıl alınır

'Sorun Cevaplayalım' forumunda ZORBEY tarafından 2 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. Y.U. Numarası Nedir?
  KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların ösym başvuru işlemleri sırasında tc kimlik numarası yerine kullandıkları 11 haneden oluşan tanıtım numarasıdır. Yu numarasını ösym nin internet sitesindeki “Aday İşlemleri Sistemine Giriş” alanından gerekli bilgileri doldurarak alabilirsinizyu numarası

  Y.U. Numarası Almak
  Yurt dışından başvuran adaylar ÖSYM’nin Internet sayfasındaki “Y.U. Numarası Edin” başlıklı alana giriş yaparak bu alandaki açıklamalar doğrultusunda Y.U. Numarası ile şifrelerini edineceklerdir. Bu Y.U. Numarası ile şifrelerini de sadece http:// ais. osym. gov.tr adresinde yapacakları işlemler için kullanacaklardır.
  Yurt içinden başvuracak adayların Y.U. Numarası almalarına gerek yoktur, başvuru merkezine şahsen başvurarak başvurularını yapacaklar ve şifrelerini başvuru merkezinden alacaklardır.
  Y.U. Numarası ve şifre sadece bir kez edinilebilir. Şifre, hem bu sınavın bütün aşamalarında, hem de adayın ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından özenle saklanmalıdır.
  YÇS'ye başvurduktan sonra Merkezimizle yapılacak her türlü yazışmada "T.C. Kimlik Numarası"nın belirtilmesi zorunludur. T.C. Kimlik Numarası belirtilmeyen dilekçeler işleme konulmaz.
   
Yükleniyor...
- numarası nedir nasıl Forum Tarih
IP numarası nedir, nasıl resetlenir ? Sorun Cevaplayalım 9 Ekim 2011
Atom Numarası Nedir Nasıl Hesaplanır Ders notları 17 Ekim 2010
jandarmanın numarası nedir ? Soru Cevap 21 Ekim 2012
Bilgisayarın İd Numarası Nedir Teknik Yardım 12 Eylül 2012