Yökten Sınırsız Af Kanunu

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 4 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yökten üniversitelilere müjde hazırlığı. Okuldan atılan üniversiteliler için sınırsız af kanunu kapıda. Konuyla ilgili Özcan'ın açıklamaları şöyle...

  Yusuf Ziya Özcan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere YÖK binasından ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakan Erdoğan ile yapacakları görüşmenin mutat olduğunu belirten Özcan, "Ne yaptığımızı ve geleceğe dönük planlarımızı aktaracağız." dedi.

  Özcan, İstanbul Barosu'nun katsayı uygulamasını sembolik olduğu gerekçesi ile yeniden yargıya taşıdığının ortaya çıktığının hatırlatılması üzerine, "Hayır, sembolik değil." cevabını verdi.

  Genel Kurul'da Yatay Geçiş Yönetmeliği'nin görüşülüp görüşülmediğinin sorulması üzerine Özcan, "O konu bir dahaki toplantıya kaldı. Gelecek genel kurul ayın 18'inde yapılacak." diye konuştu.

  YATAY GEÇİŞLER

  Bir gazetecinin "Yatay geçiş yönetmeliği bu sene işleyecek mi?" şeklindeki sorusuna Özcan, "Bitirebilirsek, hızımıza bağlı?" diye cevap verdi.

  "Bu toplantıda YÖK Kanunu'nda kaç madde değiştiriyorsunuz?" şeklindeki soruya karşılık Özcan, "Şimdi 6 tanesini konuştuk. Daha önceden da vardı. Toplam 13-15 madde var. Bir kısmı Milli Eğitim Bakanlığı'nda bir kısmı Bakanlar Kurulu'nda, bir kısmı burada. Onlara ilave edilecek." ifadesini kullandı.

  Özcan, af kanunu gerektirmeyecek düzenlemenin de bittiğini kaydetti.

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Yökten Sınırsız Kanunu Forum Tarih
Farmville 2 sınırsız cash hilesi Sosyal Medya 16 Kasım 2012
Avea Faturalı Tarifeler Sınırsız İnternet Teknoloji Haberleri 12 Kasım 2012
Farmville 2 sınırsız su hilesi nasıl yapılır (Resimli Anlatım) Sosyal Medya 20 Ekim 2012
Avea Cepten Sınırsız İnternet Paketleri Teknoloji Haberleri 19 Eylül 2012