Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır Tarifi

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 4 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Yoğurt insan sağlığı için oldukça faydalıdır bunu hepimiz biliyoruz öyle değilmi?Peki Yoğurt ile yapılan güzellik maskeleri yapmayı denediniz mi? Yoğurdun cildimizze parlaklık ve canlılık verir ayrıca yoğurdu yiyerek tükettiğimizde olsun yada cildimize uyguladığımızda yaşlanma etkilerini geciktirdiğini biliyormuydunuz.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/yogurt-maskesi-tarifleri-3735.jpg]yogurt-maskesi-tarifleri-3735[/IMGALT]

Ben uzun süredir deniyorum özellikle yoğurt ve karbonat maskesi yüzdeki ve vücudumuzdaki lekelere büyük ölçüde etki sağladığını birebir gördüm.Haftada bir yada iki defa uyguluyorum ben bu maskeyi ve faydasını görüğümü söyliyebilirim.Cildimde parlaklık ve lekelerde daha bir belirsizlik olduğunu birebir gözlemleyebildim size tavsiyem güzelliğiniz için yoğurt maskesini ihmal etmemeniz olacak :f40:

Size ilk olarak kendi uyguladığım yoğurt ve karbonat maskesini vermek istiyorum bu maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.Yapmanız gereken şey iki yemek kaşığı yoğurdun içerisine bir çay kaşığı karbonat ekleyin ve iyice karıştırın köpürdüğünde zaten hazır demektir hemen cildinize uygulayın ve 15 dakika kadar bekeltin ılık su ile yıkayın cildinizi ve farkı farkedin.

Ayrıca sade yoğurt maskesi tarifmizd evar bu çok basit yapmanız gereken şey sabah ve akşam yatmadan önce yüzünüze sade yoğurdunuzu sürün cildiniz renginin açıldığını ve lekelerinizde kaybolduğunu göreceksiniz.

Limon suyu ile hazırlayacağınız bir başka yoğurt maskesi tarifi şöyle:1 yemek kaşığı yoğurt içerisine on damla kadarlimon suyu damlatınve karıştırın cildinize sürün yine bu maske cilt lekelerine çok etkilidir ayrıca yaşlanma etkilerinide azaltmaya yardımcı olur.

Sanırım yoğurt ile yapılan bu maskeler cilt güzelliğiniz için oldukça yararlı olacaktır yoğurt doğal bir ürün olduğu için herhangi bir yan etkisi olmayacağından emin olabilirisniz.Yalnız hassa bir cilde sahipseniz daha az bekletebilirsiniz maskeleri cildinizde bu sayede herhangi bir sıkıntı yaşamayacacağınızdan emin olabilirsiniz.