Yiyeceklerle Yapılan Sanat Eserleri...

'Damak Keyfi' forumunda Wish tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Bunlar resim değil, boyayla da yapılmadılar. Tamamen yiyeceklerden yaratılan sanat eserleri görenleri şaşırtıyor.

Fincanda Fırtına: Gördüğünüz dalgalı deniz ve fırtınalı gökyüzü kırmızı lahanadan; gemi dediğiniz ise dolmalık kabaktan; deniz feneri bir çeşit bezelye ve kestaneden yapıldı.

Dev Peynir: Tepeler çedar denilen bir tür kaşar peynirinden; iskele galetadan; göl soğan ve tuzdan; buharlı gemi kerevizden; yeşillik alanlar ise salata malzemelerinden yapıldı.

Kek Uzmanı: Bu evin duvarları parmesan peynirinden; perdeleri ve masası makarnadan; masa örtüsü yufkadan yapıldı. Görüntüdeki sebzeler ise orijinal halleri zaten.

Gizli Mağara: Karnabahar, dikenli kivi, brokoli ve salyangoz suyun altındaki hayatı oluşturuyor. Ekmekten yapılan kayalardan sarkan dikitler havuçtan yapılma. Pirinçten yapılan ev ve mantardan yapılan kayalar ise ayrı bir güzellik

Ziyafet: Bu harika yeryüzü görüntüsünde galetalar arabaların yapımında kullanılmış. Yüzey ve gökyüzü salam ve sucuktan yapılmış. Ağaçlar ise yine bir tür ekmekten oluşturulmuş

Balığa Gitmek: İstiridye, deniztarağı ve yengeçten kıyıları oluşturmuş; uskumru ve ringalardan ise deniz yapılmış; morina ve çaçabalığı ise evlerin ve iskelenin yapımında kullanılmış. Ağaçlar kekikten ve vapurlar bezelyeye benzer bir tür sebzeden yapılmış

Şeker Dağı: Arka plan ekmekten; kayalar ve taşlı yol stilton ve çeddar denilen İngiliz peynirlerinden; ev krakerden; bulutlar karnabahardan ve yeşillikler çoğunlukla brokoliden yapılmış

Rüya Şehri: Brokoliden ağaçlar, patatesten kayalar, fesleğen ve ıhlamurdan yeşillikler var. Patika yol fındıktan, araba ekmekten ve tekerlekleri mantardan yapıldı. Balonlar, çilek, elma, mango, muz gibi çeşitli meyvelerden oluşturuldu

2. mükemmel olmuş canım inanamadım valla

3. gerçekten çok harika bir paylaşım dilek

ben bu resimleri yerim be + REP veremiyorum ilk fırsatta :f118::f118::f118:

4. yerim ben bunları.... :)

5. salamlı olan tam benlik :f30:

6. ben bayıldım yaa yerim hepsini çok hoş bayağı bir emek işi yapanların ellerine sağlık bize ulaştıranada tşkler

7. herkes yemiş ben almıym bu saatte:f106:
    Wish,cim emeğine sağlık yapanların gerçekten çok güzel hazırlanmış

8. paylaşım için thank you