yirmilik diş ağrısı

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Misafir tarafından 31 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. gecen 2o lık dısımı cektırdımcuma gununden berı dısımın sıslıgı ınmıyor suratım balon gıbı nasıl gecıcek bu
    2. Cevap: yirmilik diş ağrısı

  yirmilik diş ağrısını nasıl yok ederim sorusundan önce, yirmilik diş ağrısının ne olduğunu öğrenelim. Yirmilik diş ağrısı diğer diş ağrılarından farklı olup, ağrı şiddeti üst düzeydedir. Yirmilik diş, her insanda 17-25 yaş arasında çıkabiliyor. Nadiren bu yaşları geçebiliyor. Yirmilik diş, kök dişlerinin en arkasında çıkar. Diş oluşurken, şiddetli ağrılara neden olabilir. Bazı kişilerde, ağrısız bir şekilde çıkabiliyor. Ancak genel olarak baktığımızda, şiddetli ağrılara neden olabiliyor. Bazı insanlarda dahada şiddetli olup, beslenme zorlukları gibi zor durumları ortaya çıkarabiliyor.

  Yirmilik diş çıkmaya başlarken , yediğiniz yemekler dişin çevresinde toplanır. Bu da size aşırı derecede rahatsızlık verir. Böyle durumlarda en doğrusu, diş hekimine başvurmaktır. Diş hekimi o bölgeyi temizler ve uygun olan, antibiyotik tedavisine başlar. Diğer yöntemlerden biri ve önemli olanı, bitkisel yöntemlere başvurmayınız. Çok şiddetli ağrılarda tuz tedavisi uygulanabilir. Ancak bu tedavide, zararlı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Tuzu parmağınızın ucuyla alın ve yirmilik diş bölgesine doğru sürünüz. Bir müddet sonra diş uyuşur ve ağrı az bir sürede olsa kesilmiş olur. Ancak böle durumlarda en faydalı yöntem antibiyotik yöntemidir. Yirmilik diş ağrısı nasıl geçer ? sorusunun cevabı ise antibiyotik tedavisidir. Antibiyotik cevap vermediği taktirde yirmilik diş çekilir.
    3. Cevap: yirmilik diş ağrısı

  20 Lik Diş Ağrısı eğer Çok şiddetli ise ağrıyan dişe tuz tedavisi uygulanabilir. Ancak bu tedavide, zararlı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Tuzu parmağınızın ucuyla alın ve yirmilik diş bölgesine doğru sürünüz. Bir müddet sonra diş uyuşur ve ağrı az bir sürede olsa kesilmiş olur. Ancak böle durumlarda en faydalı yöntem antibiyotik yöntemidir