Yine Şehit Haberleri

'Haberler' forumunda Erkan tarafından 11 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. 9 ŞEHİDİN ARDINDAKİ SIR 11 Ağustos 2008

Fatih ÇEKİRGE YAZIYOR

İşte yine 9 vatan evladının ateşi düştü.
    Kemah'tan 9 şehit haberi geldi.
    Alçakça döşenmiş bir mayın, göreve giden evlatlarımızı şehit etti.
    Peki neden öldüler?
    Bu öyle basit bir terör vakası değildir.
    Yani Kandil'deki ya da Güneydoğu'daki birkaç teröristin oturup planladığı alçakça bir pusu değildir...
    9 şehidimizin ardında uluslararası enerji savaşının alçakça oyunları vardır.
    PKK işte bu oyunun taşeronu olarak özellikle Kemah'ı seçmiştir.
    Neden Kemah?
    Şimdi bazı olayları alt alta yazalım.
    Kısa bir süre önce Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ertuğrul Özkök ve ben, Erzincan'dan Kemah'a bir otomobil yolculuğu yapmıştık.
    Bakan Yıldırım yol boyunca bu hattın önemini anlatmıştı.
    Zaten yol kenarındaki kum torbalarının ardında nöbet bekleyen askerlerden her şey anlaşılıyordu...
    Bu hat, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol ve Doğalgaz Hattı’dır.
    Aynı zamanda Bakü-Tiflis-Kars Tren Yolu bu enerji koridorunun ticaret hattını oluşturuyor.

İşte Kemah'ın önemi buradadır...
    İşte sıralıyorum:
    - Kısa süre önce Erzincan Vefahiye Karayolu'nda Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı havaya uçuruldu.
    Bu eylemi PKK üstlendi.
    Rusya ve Ermenistan, her fırsatta Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı’na karşı açıklamalar yaptı.
    - Rusya, Karadeniz üzerinden Bulgaristan ve Avrupa'ya uzanan boru hattına alternatif olan ABD'nin desteklediği Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı’ndan rahatsız olduğunu hissettirdi.
    - Boru hattının birinci ayağı Bakü-Azerbaycan, ikinci ayağı Tiflis-Gürcistan, üçüncü ayağı ise Erzincan bölgesi üzerinden Ceyhan'dır.
    - Ve son olarak Rusya, Güney Osetya bahanesiyle Gürcistan'a savaş açtı.
    Bu savaş NATO'ya üye olmak isteyen Rusya'nın hegemonyasından kurtulup Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı’yla Türkiye üzerinden ABD eksenine bağlanmak isteyen Gürcistan Lideri Saakaşvili ve yönetiminin düşürülmesini hedeflemektedir.
    - Yukarıda Gürcistan'la savaş sürerken aşağıda PKK'nın Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'nı havaya uçurması ve aynı bölge olan Erzincan bölgesinin boru hattı güvenliğini alan Türk askerlerini şehit etmesi rastlantı değildir.
    - Bu PKK'nın açık taşeronluğudur.
    Ucu Rusya-Ermenistan hattına bağlanmaktadır.
    Türkiye, Gürcistan'a askeri destek sağlamıştır. Gürcistan özel kuvvetlerinin 700 subayını Harp Akademileri’nde eğitmektedir. 13 Türk özel kuvvet subayı, Tiflis'te Gürcü askerlerini eğitmektedir.
    Türk Deniz Kuvvetleri, Gürcü Deniz Kuvvetlerine iki hücumbot hediye etmiştir.
    Türk Silahlı Kuvvetleri Gürcistan Silahlı Kuvvetleri'ne 100 milyon dolar lojistik yardım yapmıştır.

Sevgili okurlar.
    Bütün bunları alt alta sıraladığımızda az önce Kemah'ta şehit verdiğimiz 9 vatan evladının basit bir terör eylemiyle şehit olmadıkları açıkça ortaya çıkmaktadır. Bu Türkiye'nin doğrudan geleceğini ilgilendiren ve enerji güvenliğini içeren uluslararası bir savaşın sonucudur.
    PKK işte böyle bir savaşta Türkiye'nin geleceğine karşı taşeronluk yapmaktadır.
    Türkiye'nin Gürcistan'la ilişkileri de gerek ticari gerek diplomatik gerekse askeri boyutlarıyla bu kapsamdadır.

İşte bu gerçekler ışığında bütün şehitlerine Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz.

Törör ciğerimizi kemiriyor. Bitsin artık. Başımız sağolsun.

2. Kelimelerin tükendiği andayız.
    Hepimizin başı sağolsun....

3. Tabi ki bu yazılanların önemi büyük,ancak sadece buna da bağlamamak gerekir.Ergenekon Terör örgütü ile acaba ilişkisi yok mu? Amaçlarına ulaşmak için kendi yandaşalarını bile gözünü kırpmadan katleden bu zalimlerin böyle bir olayı da yapabilecekleri,ya da yaptırabilecekleri unutulmamalı.Bu da bir varsayım.
    Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet,ailelerine sabırlar dilerim.Başımız sağ olsun.

4. Tüm şehitlerimize yüce Allahtan rahmet diliyorum,ailelerine sabırlar diliyorum,

Bilgilerinden dolaya teşşekürler ERKAN

5. Nedenlerin niçinlerin pekte önemi yok 9 can gitti 9 haneye ateş düştü
    Şehitlerimizin ruhu şad olsun ailelerine ve türk milletine Allah sabır versin.

6. Nedenleri, niçinleri yok!

Bu Vatanın evlatlarının hayatları sönüyor, anaların yüreklerinde ateşler yanıyor.. :(

Başımızdaki büyüklerin saçma sapan işleri birakıp acil önlemler almalarının zamanı geldi de geçiyor :f19:

Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz..

Ve.. Terörü kınıyoruz...

7. Şehit kardeşlerimizee Allahtan rahmet, geride kalanlarada sabır diliyorumm...

8. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet,ailelerine sabırlar dilerim.Başımız sağ olsun :(

9. çok üzgünmüm :( şehitlerimizin ruhları şad olsun mevlam kederli ailelerine sabırlar ihsan eylesin :)

10. Ne yazıktır ki bu acı haberlerin önüne geçmeye bir türlü kimsenin gücü yetmiyor tam bitti derken hain pusularla vede saldırılarla yine ocaklara ateş düşürüyorlar...
    ümidimiz en kısa zamanda hepsinin kökünü kazınması
    şehitlerimize Allah'tan rahmet geride bıraktıkları kederli ailelere sabır diliyorum
    Tüm Türkiye'nin başı sağolsun :(

11. Şehitlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine sabır diliyorum.Türk milletinin başı ,şehitlerimizin ruhları şad olsun.
    :(:(

12. Bu tür haberlerlerle karşılaşmak çok acı:(Bitmesi en büyük dileğimiz
    Başımız sağolsun şehitlerimizn ruhu şadolsun

13. bu kaçıncı terörü lanetleme yazım ben bilmiorumm bir kere
    daha lanet olsun masum insanlar ölüyor şehitlerimizn ailelerine
    Allahtan sabır diliyorum

14. Aslında şu an kelimelerin bittiği değil başladığı an olmalı ama bizler herşeyde olduğu gibi yine susuyor yine susuyoruz sessiz çığlıklarımızı kimseler duymuyor herkes kendi yaşamının girdabına takılmış sürükleniyor bu tür haberlerde bir çıkıp tüm vatandaşlarımızın başı sağolsun diyorlar ve yine inlerine çekiliyorlar akılları sıra ülkemiz onlara emanet bu kadarı yeterliyse peki öyle olsun ne diyelim

Lanet olsun diyorum bu teröre :f196:
    tek amacı Vatanı,nı Milletini ve bizleri korumak olan askerlerimize uzanan tüm eller kırılsın
    Allah tüm şehit ailelerine sabır versin mekanları cennet olsun Allah rahmet eylesin

teşekkürler erkan biraz uzun oldu ya neyse idare edin sözkonusu Askerlerimiz olunca insanın elinde olmuyor bazı şeyler ​