Yıllar sonra hayat fakültesi

'Güncel Bilgiler' forumunda Alya tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. YILLAR SONRA....HAYAT FAKÜLTESİ....
    Yıllar sonra öğrendim ki,kimseyi sizi sevmeye zorlayamazsınız.Kendinizi sevilecek insan yapabilirsiniz,gerisini karşı tarafa bırakırsınız.

Öğrendim ki..GÜVENİ geliştirmek yıllar alıyor,yıkmak bir dakika. Öğrendim ki..HAYATINDA nelere sahip olduğun değil kiminle olduğun önemli Öğrendim ki..SEVİMLİLİK yaparak 15 dakika kazanmak mümkün,ama sonrası için birşeyler bilmek gerek. Öğrendim ki..KENDİNİ en iyilerle kıyaslamak değil,kendini en iyinle kıyaslamak sonuç getirir. Öğrendim ki..İNSANLARIN başına ne geldiği değil,o durumda ne yaptıkalrı önemli Öğrendim ki..NE KADAR küçük dilimlersen dilimle her işin iki yüzü var. Öğrendim ki..HAYATINDA nelere sahip olduğun değil kiminle olduğun önemli Öğrendim ki..SEVİMLİLİK yaparak 15 dakika kazanmak mümkün,ama sonrası için birşeyler bilmek gerek. Öğrendim ki..KENDİNİ en iyilerle kıyaslamak değil,kendini en iyinle kıyaslamak sonuç getirir.Öğrendim ki..HAYATINDA nelere sahip olduğun değil kiminle olduğun önemli Öğrendim ki..SEVİMLİLİK yaparak 15 dakika kazanmak mümkün,ama sonrası için birşeyler bilmek gerek. Öğrendim ki..KENDİNİ en iyilerle kıyaslamak değil,kendini en iyinle kıyaslamak sonuç getirir. Öğrendim ki..İNSANLARIN başına ne geldiği değil,o durumda ne yaptıkalrı önemli Öğrendim ki..NE KADAR küçük dilimlersen dilimle her işin iki yüzü var. Öğrendim ki..OLMAK istediğim insan olabilmem çok vakit alıyor. Öğrendim ki..KARŞILIK vermek ,düşünmekten çok daha basit. Öğrendim ki..BÜTÜN SEVDİKLERİNLE iyi ayrılman gerek,hangisi son görüşme olacak bilmiyorsun. Öğrendim ki..'BİTTİM' DEDİĞİN andan itibaren pilinin bitmesine daha çok var. Öğrendim ki..SEN TEPKİLERİNİ kontrol edemezsen,tepkilerin hayatını kontrol eder. Öğrendim ki..KAHRAMAN dediğimiz insanlar bir şey yapılması gerektiğinde,yapılması gerekeni şartlar ne olursa olsun yapanlar. Öğrendim ki..AFFETMEYİ öğrenmek deneyerek oluyor. Öğrendim ki..BAZI İNSANLAR sizi çok seviyor ama bunu nasıl göstereceğini bilmiyor. Öğrendim ki..NE KADAR İLGİ ve ihtimam gösterseniz de bazıları hiç karşılık vermiyor. Öğrendim ki..DÜŞTÜĞÜN ANDA seni tekmeleyeceklerini düşündüklerinden bazıları,seni kaldırmak için ellerini uzatırlar. Öğrendim ki..İKİ İNSAN AYNI şeylere bakıp farklı şeyler görebilir. Öğrendim ki..AŞIK OLMANIN VE AŞKI yaşamanın çok çeşidi vardır. Öğrendim ki..HER ŞARTTA kendisi ile dürüst kalanlar,daha uzun yol yürüyor. Öğrendim ki..HİÇ TANIMADIĞINIZ insanlar iki saat içinde hayatımızı değistirebilir. Öğrendim ki..DUVARDA ASILI diplomalar insanı insan yapmaya yetmez.

2. Cevap: Yıllar sonra hayat fakültesi

Öğrendim ki..HER ŞARTTA kendisi ile dürüst kalanlar,daha uzun yol yürüyor. Öğrendim ki..HİÇ TANIMADIĞINIZ insanlar iki saat içinde hayatımızı değistirebilir. Öğrendim ki..DUVARDA ASILI diplomalar insanı insan yapmaya yetmez

3. Cevap: Yıllar sonra hayat fakültesi

önce kendini ögrneceksın sonra sevgiyi ilmek ilmek işleeceksın,işte ozaman herşeyi ögrenirsin.mutlulk senin ,hayat sevgiyi aktır sana cagıl cagıl
    kalemınıze saglık.