Yılın modası kalın kaş

'Kişisel Bakım' forumunda Esra Öztürk tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Yılın Modası Kalın Kaş

Bu sene trend olan kalın kaş için geç kalmış sayılmazsınız. Geçtiğimiz yıllarda incelttiğimiz kaşlarımızı şimdi kalınlaştırma yolları arıyoruz.

Kaşların küsme huyu vardır bunu her bayan bilir. Almaya başladığınız kaşlarınız bir süre sonra size küser ve çıkmaz olur. Tabi bu durum bu senenin kalın kaş modasına uymamızı oldukça zorlaştırır. işte tam bu noktada size vereceğimiz kür devreye giriyor.

1 çay kaşığı çam balı

1 diş sarımsak

1 çay kaşığı badem yağı

Kolaylıkla bulabileceğiniz bu malzemelerle küsen kaşlarınızı yeniden gürleştirebileceksiniz. Bunun için hep birlikte karışımı hazırlayalım.

Önce sarımsakları ince ince doğrayın. Badem yağı ile çam balını doğradığımız sarımsakla karıştıralım. Bir gün beklettikten sonra bu karışımı kulak çöpü yardımıyla kaşlarınımıza sürelim ve dayanabildiğimiz kadar bekletelim.

Neden dayanabildiğimiz kadar diyorum hemen açıklayayım ki yanlış anlaşılmalar olmasın. Sarımsak yemeyen, kokusuna bile tahammül edemeyenlerin varlığını düşünerek söyledim. Çünkü ben bunlardan biriyim…

Günde iki kez bu karışımı kaşlarımıza sürüp bekletelim. Sonrasında yıkamakta özgürsünüz.

Evet eğer bu yöntemi denemektense ben kaşlarımı boyarım diyorsanız. Bir kaş farı birde kaş farı fırçası ile istediğiniz şekli verebilirsiniz kaşlarınıza. Bu da bir çözüm öyle değil mi?