Yıldız Asyalı Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 2 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yıldız Asyalı Biyografisi


  Oyuncu, şarkıcı ve aynı zamanda besteci olan Yıldız Asyalı, 1983 doğumludur. Asyalı, 12 yaşında Nabucco Operası'nda "Kral Ve Ben" müzikalinde yer aldı ve 13 yaşında iken Sarah Brightman'le İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası eşliğinde Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı. Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  "Kanal D Çocuk Kulübü" programıyla birlikte "Eyvah Babam", "Eyvah Kızım Büyüdü", "Yasak Elma", "El Gibi" ve "Limon Ağacı" gibi dizilerin, jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Müzikal kariyeri tam olarak küçüklüğünde sunmuş olduğu Kanal D Çocuk Kulubü'nde her program bitişinde çaldığı kemanı eşliğinde söylediği şarkılarla başlamıştır. 2008 senesinde Seda Telciler ve Burcu Canbas ile Grup mp3 adlı grubu kurdu. Grubun ilk albümündeki Sevmek Zamanı adlı şarkısı hariç bütün şarkıların söz ve müziği Yıldız Asyalı'ya aittir. Yıldız Asyalı'nın Grup mp3 macerası uzun sürmedi; grubun kurulduğu sene sanatçı gruptan ayrıldığını açıkladı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Ocak 2013
Yükleniyor...
- Yıldız Asyalı Kimdir Forum Tarih
Yıldız Asyalı Sabretmeye Değersin Şarkısı Şarkı Sözü 9 Haziran 2010
Yıldız Asyalı Biyografisi Resimler 22 Mayıs 2010
Vy canis majoris adlı yıldızla ilgili bilgi Teknoloji Haberleri 21 Eylül 2016
WhatsApp Yıldız özelliği nedir nasıl yapılır Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016