ygs ye girmedim polis olabilirmiyim acaba ??

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. polis olamk için eylülde gnel kültür sınavı yapılıyomus yeterli puanı alanlar mülakata girebiliyomus diye duydum doğrumuu .. _?

2. Cevap: ygs ye girmedim polis olabilirmiyim acaba ??

Sevgili 2013 Pmyo (Polis Meslek Yüksek Okulu) Adayları,

2013 Pmyo Baraj Puanı ile ilgili resmi bir açıklama olmamasına rağmen tahminlerinizi almak üzere daha önce sitemizde yayınlamıştık. Ancak son günlerde 2013 Pmyo Puanları ile ilgili sorularınızın çoğaldığını görmekteyiz.
    Aslına bakarsanız bu konuyu yenilememiz daha iyi oldu çünkü 2013 pmyo alım sayının belirmesiyle birlikte 2013 pmyo puanlarında azalma ön görmekteyiz. Sizinde bildiğiniz gibi 2012 Pmyo için YGS’den istenen baraj puan 260′a düşürülmüştü. Bu sene ise geçtiğimiz seneye oranla daha fazla kişi alınacak ve 2013 Pmyo Baraj puanının düşülmesine sebebiyet verecektir.
    Yani; 2013 Pmyo sınavına başvurular artsın diye Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz seneye oranla YGS baraj puanını daha da düşürecektir diye tahmin etmekteyiz.
    2013 Pmyo için istenen YGS baraj puanını alamayacağınızı düşünüyorsanız; sitemizde yayınlanan 2013 Pmyo Hazırlık E-Kitabını satın almanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.