Yeşil Çay Zayıflatırmı

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda EyLüL tarafından 25 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yeşil Çay iLe Kilo Verilirmi  Yeşil Çay Zayıflamaya Yardımcı Olurmu

  Yeşilçay siyah çayın mayalanmamış halidir. Siyah ve yeşilçay ‘ın ikisi de camellia sinensis bitkisinin farklı işleme tabi tutulmasından elde edilir.


  [​IMG]

  Yeşil çay sadece zayıflamak için değil, metabolizmanız ve tüm vücudunuz için yararlı bir içecektir. Yeşil çay aynı anda hem metabolizmanızı hızlandırırak daha fazla kalori yakmanızı sağlar, hem de iştahınızı azaltarak daha az yemenizi sağlar. Yeşil çay vücudunuzdaki insülin üretimini azaltarak kan şekeri seviyenizi dengeler. Her gün içtiğiniz çayların 1-2 tanesini yeşil çay ile değiştirerek daha kolay kilo kontrolü yapabilirsiniz. Aburcubur yeme isteğiniz azalır ve daha dinç hissedersiniz.

  Yeşil çayın popüler kültüre girişi aslında yeni değildir. Yeşil çay hakkında çok sayıda araştırma yapılmıştır. Mesela doksanlı yıllarda yapılan bir araştırmaya göre düzenli olarak yeşil çay içmek enerji tüketiminizi arttırıyor. Bunun nedeni de yeşil çayın içindeki ana polinefol madde olan EGCG maddesidir. Bu madde termojenik etkiye sahiptir. u termojenik madde ile metabolizmanız hızlanır ve daha fazla kalori yakar, daha hızlı zayıflarsınız.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Yeşil Çay Zayıflatırmı Forum Tarih
Nurgül Yeşilçay’ın yerine kim gelecek? Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Yeşil Çay, Depresyona İyi Geliyor Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Nurgül Yeşilçay'ın Yeni Dizisi Cinayet Popüler Diziler 2 Aralık 2013
Nurgül Yeşilçay ve yeni dizisi Popüler Diziler 13 Kasım 2013