Yer altından gelen sesler

'Masallar ve Hikayeler' forumunda HazaN tarafından 30 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. Bir gün bu odaya girip konu atacağım aklımın ucundan geçmezdi taki bu sesleri duyduğumda sizlerle paylaşma arzusu uyanana kadar :f106: :f106:

Ruslar fay hattından gelen kırılma seslerini kaydetmişler... Belki inanması güç ama sesler milyonlarca insanın çığlığını andırıyor!!! Rusyada bir kac bilim adami yeraltı tabakalarındaki kırılmaların sesini kaydetmek icin 14.4 kilometre kuyu kazıyorlar ve bu dinleme cihazlarını yerleştiriyorlar.Ilkinde cok zayıf frekansta insan sesini duyuyorlar ama böyle bir şeyin mümkün olmayacağını düşündüklerinden ilk etapta bu yerleştirdikleri cihazdan gelen sesler olabilecegi kanaatine varıyorlar.

Daha sonra daha yüksek frekanstaki sesleri algılayabilecek cihazı yerleştirdiklerinde hayrete düşüyorlar çünkü yerin dibinden milyonlarca insanın çığlık seslerini yada insan seslerine benzer çığlıkları duyuyorlar. Çogu bilim adamı işini bırakıyor.

2. Hazan Senin bu odada ne işin var bakim :f106:
    Sakın birdaha korkudan yakınma sen bu fobiden kurtulmuşsun

Çok ilginç geldi bana
    Emeğine sağlık
    Paylaşım için teşekkürler.

3. Yaptiğın eklemeden çok senin bu kösede olman ilginc,
    bundan böyle bize bisey deme sen bence. :f30:

Biz bu isi yapmis olsaydik direkt söyle takdim ederdik.
    Bilim adamlari cinler aleminden sesleri kaydetmeyi basardi....:f30:

4. İnsan kulağı belli frekans aralığının altına ve üstüneki sesleri duyamaz.. Gözlerimize aynı şekilde gelen ışın şiddetlerinden çok çok az bir kısmını görebilir... Benim merak ettiğim bu frekans aralıklarını değiştirebilseydik yada algılayamadığımız frekansları duyup görebileceğimiz hale getirebilseydik Acaba daha neler işitebilir ve görebilirdik... :f73: :f73:

Sadece bilgi içindi bana sorarsanız ben göreceğimi gördüm duyacağımı da duydum gerisi lazım değil...
    :f20: :f63:

5. çok ilginç gerçekten paylaşım için teşekkürler hazan

6. çok ilginç ya ama gerçekten insan sesine çok benziyor paylaşımın için saol hazan abla

7. ilginç paylaşım için teşekürler hazan emeğine sağlık :f9:

8. çok ilginç bir paylaşım emeğine sağlık HAZAN.insan sesine benziyor :f20: ama düşündürücü de;) :

9. paylaşıma tşk ilginçti

10. Hazan Harika ama çok düşündürücü daha önce duymuştum bu olayı :f20::(

11. emegine saglık gercekten ilgin bir konu:f20:

12. Valla iyiki de duymuyoruz ve görmüyoruz. O zaman benim halim ne olurdu bilmiyorum:f106:

13. Cevap: Yer altından gelen sesler

ya bn bu sesleri duymak istiyorum . bu mümkün mü:f20::f20::f20: