Yeni Zellanda'da Eğitim Şartları

'Bilgi Rehberi' forumunda Wish tarafından 20 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Yeni Zellanda'da Eğitim
    Yeni Zellanda'da Üniveriste Eğitimi
    Yeni Zellanda'da Eğitim şartları

Yeni Zelanda’ya her yıl öğrenim için Avrupa’dan, Ortadoğu’dan, Amerika’dan, Okyanusya’dan, Asya ve Afrika’dan aralarında Türk öğrencilerin de bulunduğu binlerce öğrenci gitmektedir. 1999 yılında Yeni Zelanda’da öğrenim gören yabancı öğrenci sayısı 30.000 dolaylarındaydı. Bu sayı her geçen yıl giderek artmaktadır.

Yeni Zelanda’da öğrenimi seçen öğrenciler geldikleri ülkeler bakımından geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Türkiye bu çeşitlilik içerisinde giderek daha fazla yer alacak ülkeler arasında gösterilmektedir. Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark Türkiye ve Yeni Zelanda arasındaki bağların gelişmesini desteklemek için Türkiye’ye yaptığı ziyaret sırasında "Yeni Zelanda, Türk öğrencilere uluslararası standartlardaki eğitimi ödenebilir ücretlerde sunmaktadır" diyerek vurgulamıştır.

Bilgi Bankası'nın bu bölümünde Türkiye’den dil eğitimi almak veya üniversite eğitimi almak için Yeni Zelanda'ya gitmeyi planlayan öğrencilerin eğitim ve günlük hayatlarına faydalı olacak bilgilerden oluşmaktadır