Yeni Windows 8 hakkında ipuçları

'Teknik Yardım' forumunda ZeuS tarafından 6 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yeni Windows 8,
  Yeni Windows 8 hakkında ipuçları,
  Windows 8 ipuçları

  [​IMG]

  Microsoft, Windows 8 için kullanıcı arayüzünün ön versiyonunu sergiledi. Yeni arayüz, tablet bilgisayarlar için Windows Media Center ve Windows Phone karışımından ipuçları taşıyor.Zdnet’in haberine göre, Windows Phone tipi arayüzle tabletiniz üzerinde çalışmalar yaparken, iş yerinize geldiğinizde tabletinizi bir monitöre, klavyeye ve fareye bağladığınızda geleneksel iş bilgisayarına kolaylıkla dönüştürebileceksiniz.

  Windows 8′in en önemli özelliklerinden biri olan “Modern Shell” yani kısaca “Mosh” ismi verilen işletim sistemi. Bu sistem taşınabilir alanlarda kullanım alanını yaygınlaştırmak için geliştirilmiş. Bu sistem, tablet PC’lerde dokunmatik ekranlarda kullanılabildiği gibi dokunmatik ekrana sahip olmayan laptoplarda da klavye ve mouse ile kullanımı imkanı sağlıyor. Microsoft, kullanıcıların dokunmatik merkezli mod ile geleneksel arayüz modu arasında bir anahtar vasıtasıyla geçiş yapabileceklerini geçtiğimiz günlerde netleştirdi.

  Bir Microsoft geleneği olarak Windows işletim sisteminin her yeni sürümü farklı versiyonlardan oluşur. Ancak bu defa yani Windows 8 ile birlikte araya ARM versiyonlar ile akıllı telefon ve tablet versiyonları da girince, yeni işletim sistemi firma tarihinin farklı versiyonlar açısından çeşitliliğin en fazla olduğu sürümü olacak.

  Şu anda Amd ve Intel destekli x86 mimarisini kullanan Microsoft yetkilileri ARM tabanlı Windows 8′in, işletim sisteminin x86 tabanlı versiyonları için hazırlanan uygulamalarla uyumlu olmayacağını yani geriye dönük destek getirmeyeceğini belirterek, Windows 8′in Intel yani x86 platformu için hazırlanan versiyonlarından en az bir tanesinin ise akıllı telefon ve tabletlere optimize olacağını kaydettiler.
   
Yükleniyor...
- Yeni Windows hakkında Forum Tarih
Yeni Windows 8 Fiyatları Teknik Yardım 20 Ocak 2013
Windows 8'in duvar kağıdı yeniliği Teknoloji Haberleri 13 Mart 2012
Windows 8'e gelen yenilikler Teknoloji Haberleri 1 Şubat 2012
Windows 8 Yeni mavi ekran Haberler 16 Eylül 2011