Yeni Sözler

'Güzel Sözler' forumunda Sitem tarafından 23 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Yepyeni Sözler 2012

2012 Yeni Sözler

Verdiğin çiçeği kuruttum çiçeğin adı gülmüydü karanfilmiydi unuttum aşkımı ilan ederken şahidimiz aymıydıgüneşmiydi unuttum

Sen Benim Sarhoşlugumsun Ne Ayıldım Ne De Ayılmak İstedim

Bugün bensem Dün sensin, Deli bensem Zincirim sensin, Sarhoş bensem Şarabım sensin,
    Aşık bensem Aşkım sensin ve ben hala yaşıyorsam Sebebi Sensin…

Aydınlık dunyamı karanlık eyleme,Seven yuregımı sensızlıge surukleme,
    Her sıgara dumanında aklıma duşme,Duste gor benım dustugum bu hale

AşK YaSaK SeVgI YaSaK NeYmIş eFeNdIm yAşIm uFaK

KéNdiNzi PaHaLı ZaNNéTMéin HéPNZN !NdRMli qüNLéRni ßiliOrm

Hayat Yollardan Çizilmi$ oLsa BiLé Yollardan Birini SéçéCékSin Séçtiğin Yolda öLüm BiLé oLsa Sélam Vérip GéÇéCékSin

Bu Cinayet Günahın Günahın En Has HaLi ihaNeT ! Hakkımı Ver GiDeyim Adalet!!

senin ne olduğun benm içn önemli deil.sonuçta gözlerimn sanabaktığı kadarsın.ben o gözleri senden çektiğim an hoşbir anı olarak kalsın

Çok geçen günler varki hatırı cihan değer. Birşeye muradetme olazsa inadetme gör mevlam neyler nerylerse güzel eyler. HAFIZ HALİL AKAT

Hak tecelli eyleyince herişi asan eder halk eder eshabını bir lahsada ihsaneder.

нayaт dєdiqiи вu yalaи düиyada asıl sєvqi sєvdiqiиiи мuтluluqu içiи sєvdiqiиdєи vazqєçмєктiя

bir şiirin içine sığındım,ayrılıklar bitince haber verin!!!

yanımda kimse olmadığından değil yalnızlığım,yalnız olduğumu söyleyebileceğim kimsem olmadığı için yalnızım…

kaç sokak var gördüğümde ağladığım bilirmisin? yalnızlıktan midem bulanır gel desem gelirmisin?

aşık olmak değil bir ömür boyu sevmektir marifet…

hayat kalbini okuyacak bir şarkıcı yaratmadıysa, aklını konuşacak bir filozof yaratır…

ölüm öncesi yorgunluk var gözlerimde… gölgem bile boğmak için fırsat arıyor!!!

bıcaklar kesmedi de tenimi bir kötü sözle öldüm…

düşünce şeytandan davranış tanrıdandır hangi düşüncenin davranışa dönüşeceğine karar verense insandır!!!

zaten büyük aşkların adamı olamazdın sen. adresim yalnış kahramanım yalnıştı!

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, Nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, Seni severken,sensiz olmak…

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

2. Cevap: Yeni Sözler

O kadar yoruldum ki artık hayattan.. Yoldan geçen bir taksiyi cevirip; ''uzaklaşan hayallerimi takip et '' diyesim var..

Üç deyince unutalım birbirimizi.. 1-2-4-5-6..

Mesela sıradaki şarkı sen olsan...Bana gelsen ?

"Hırs gelir, göz kararır. Hırs gider, yüz kızarır... " -Voltaire

"Hafif acılar konuşabilir ama derin acılar dilsizdir." (Seneca)

Ya tutulacak kadar yakın ol yada unutulacak kadar uzak.

Ya susmak, ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir. -Pythagoras

Vakit, keskin bir kılıç gibidir. Mühim işleri bugün yapmalı, mühim olmayanları yarına bırakmalıdır.

Üveye etme özünde bulursun, geline etme kızında bulursun. -Atasözü

Leyla'ya sormuşlar sen mi daha büyük aşıksın yoksa Mecnun mu? Elbette ben daha büyük aşığım diye cevap vermiş, çünkü ben aşkımı kimseye söylemedim o ise bir dağ delisi gibi davrandı, sevgimizi dillere düşürdü..

Kimse Kimseyi Küçümseyecek Kadar Büyük Değildir. Bilmelisin ki Küçümsediğin Herşey İçin Gün Gelir Önemsediğin Bir Bedel Ödersin...

Kim iyilikle çalım satarsa onu geri almış demektir. -Lessing

Kibarlık kadar elde edilmesi kolay ve kârlı başka kazanım yoktur. -B.Shaw

Bir çivi yüzünden bir nal, bir nal yüzünden bir at, bir at yüzünden bir atlı gidiverir. -Franklin