Yeni Polis kimlikleri

'Haberler' forumunda Dark tarafından 7 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Polislere özel kimlik geliyor
  Yeni Polis kimlikleri
  Geçen yıl İstanbul Avcılar’da bir gece kulubünde yaşanan zorbalığın ardından harekete geçen Emniyet, polis için özel çipli kimlik kartı hazırladı.

  [​IMG]

  Geçen yıl İstanbul Avcılar’da bir gece kulubünde yaşanan zorbalığın ardından harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, polis için özel çipli kimlik kartı hazırladı.

  Hazırlanan taslak modeller için Türkiye’nin dört bir tarafındaki polisler arasında anket yapıldı. Ankette en çok tercih edilen model yeni kimlik kartı olarak benimsendi. Yeni tanıtım kartlarının ön yüzünde, polisin fotoğrafı, adı soyadı ve rütbesi ile sicil numarası yazıyor.


  KREDİ KARTI BOYUTUNDA

  [​IMG]  Mevcut tanıtım kartları yazılarının silinmesi ve şekli nedeniyle beğenilmiyordu. Yeni kimliklerin sol üst köşesine polis yıldızı, sağ üst tarafına ise, polis arması konuldu.

  Kredi kartı şeklindeki kimliğin arka yüzünde ise kredi kartlarındaki gibi ‘çip’ bulunuyor. Çipin içinde, polislerin dijital parmak izleri yer alıyor.

  SAÇLARINDAN SÜRÜKLEDİLER

  Avcılar’da şehir zorbaları, kendilerini polis olarak tanıtıp bir eğlence kulubünde çalışan kadını saçlarından sürükleyerek kaçırmış ve 6 gün boyunca tecavüz etmişlerdi.

  (Bugün)
   
 2. Cevap: Yeni Polis kimlikleri

  Sondaki haberi okuyunca şok oldum.Rezalet resmenn..:f73:
  Bu kimlikler çok iyi oldu o zaman. Bilgilendirdiğin için teşekkürler DarK.:f40:
   
Yükleniyor...
- Yeni Polis kimlikleri Forum Tarih
Polis Adaylığında Yeni Kriterler! Haberler 15 Aralık 2012
Polis Olmanın Yeni Şartları 2013 Sosyal Konular 30 Ekim 2012
2011 Yeni Polis hakları Haberler 16 Ocak 2011
Polislik için yeni yaş sınırı nedir Bilgi Rehberi 29 Eylül 2010