Yeni Mükemmel Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Dark tarafından 2 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. Dark Üye

Süper mükemmel güzel sözler

♥Yeni bir ağaç keşfettim mezarlığın tam karşısında. Eğer bir gün son bir elveda için beni ararsan ya ağacın altındayım yada tam karşısında…

♥Sevmek suçsa cezam idam olsun, cezam idamsa celladım sevgilim olsun, celladım sevgilimse adı Sagopa olsun, adı Sagopa ise canım ona feda olsun…

♥Bir romandı gözlerin okuyupta bitiremediğim. Bir hayaldin sen varıpta hükmedemediğim. Merhaba deyipte elveda diyemediğim…

♥Ne olurdu bir yaprağın daha oolsaydı bak sevmio işte...hain papatya...

♥Ne dil yeter seni anlatmaya, ne göz kıyar sana bakmaya.Ne ellerim dayanır dokunmaya. Ne kollarım uzanır sana sarılmaya, Hiç ömür yeter mi bir sen daha bulmaya…

♥Uzaktasın diye unuttum sanma. Zaman ayrılığı öğretir, unutmayı asla!..

♥♥♥Eski bir dost gördüm dün yolda, senden bahsetti ‘haberin yok mu? evlendi’, dedi. Islandı gözlerim birden yıkılmış, mahvolmuş gibi. Dayanamayıp sordum ‘eskisi gibi yakışıklı mı?’ ‘Eskiden de yakışıklıydı.’ dedi. ‘Ya eşi oda güzel mi?’ dedim. Kafasını eğdi ‘Affet. Karşındayım.’ dedi.
  2. Dark

Dark Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Yeni Mükemmel Sözler

Güzel SözlerLao-tzu
    Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir, kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir.

A.France
    Az anlamak, ters anlamaktan iyidir.

Lichterberg
    Küçük hediyeler dostluk, büyük hediyeler sevgi meydana getirir.

A.J. Cronin
    Üzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez, sadece bugünün gücünü tüketir.

M. İkbal
    Aşk kılavuz istemez, tek başına yol alır.

Allen
    Dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi.

Malik bin Dinar
    Allah Teala bir kalbi, kendisinden hayayı gidermekle cezalandırdığı kadar hiçbir şeyle cezalandırmamıştır.

Andre Gide
    Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.

Mark Twain
    Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.

Arap Atasözü
    Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur.

Mark Twain
    Üzüntü kendi kendini giderir, ama mutluluğun tam zevkini çıkarmak için onu paylaşacağınız birinin olması gerekir.

Atatürk
    Bilgi kuvvettir.

Mevlana
    Gönlü aydın bir kişiye kul olmak, padişahların başına tac olmaktan iyidir.

Aristoteles
    Ruhun güzelliği, bedenin güzelliği kadar kolaylıkla görülmez.

Montaigne
    İnsanın gözü karanlıkta da iyi görmez, çok parlak ışıkta da.

Çehov
    Yalan kadar insanı alçaltan bir şey yoktur.

Montaigne
    İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.

Çin Atasözü
    Başkalarını azarlar gibi kendini azarla, kendini affeder gibi başkalarını affet.

Oscar Wilde
    Bir dostun üzüntüsüne herkes katılır, başarılarına ise ancak yüksek ruhlular sevinir.

Çin Atasözü
    Dostunun alnındaki sineği baltayla kovalama...
  3. ozcan_vrl

ozcan_vrl Ziyaretçi

Cevap: Yeni Mükemmel Sözler

sevmeyi biliyorsan seveceksin bilmiyırsan bekleyeceksin