Yeni Doğan Bebeklere Nazar Duaları

'Dini Konular' forumunda Semerkand tarafından 1 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yeni Doğan Bebeklere Nazar Duaları
  NAZAR DUALAR
  MÂŞÂALLAH LÂ KUVVETE İLLÂ BİLLÂH
  ((Hadisi şerifte, (Hoşa giden bir şeyi görünce, “Mâşâallah la kuvvete illa billah” denirse o şeye nazar değemez) buyurdu.
  "Ve in yekadullezîne keferû leyuzlikûneke biebsarihim lemmâ semiu'z-zikre ve yekulûne innehu le mecnûnun ve ma huve illâ zikrun lil âlemîn."
  "Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. "O, mutlaka bir mecnundur" diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.." (Kalem Sûresi, 51-52)

  Bir hadis-i şerifte, (Sabah akşam, [Besmele ile] 3 defa “Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil Erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemi’ul alim” okuyan, büyü ve nazardan korunur) buyuruldu.

  (Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin)(( Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım)) tavizini, sabah akşam 3 defa okunup kendine veya hastaya üflenirse, nazardan, cin, şeytan ve hayvanların zararından korur.

  7 FATİHA SURESİ
  7 AYET-EL KÜRSİ
  7 KAFİRUN
  7 İHLAS
  7 FELAK
  7 NAS
  Allah’ın bereketli ismiyle; Allah’ım şunun gözünün keskinliğini ve tesirini gider ve zararını tamamen çürütüp yok et. Vereceği ve verdiği zararı önle ve tamamen tesirsiz hale getir ve yok et AMİN…

  KUM BİİZNİLLAHİ TEÂLA((ALLAH’IN İZNİYLE KALK))
   
Yükleniyor...
- Yeni Doğan Bebeklere Forum Tarih
Yeni doğan bebeklere uyumayı 7 günde öğretin Hastalıklar 11 Şubat 2012
Yeni Doğan Bebeklere Yapılması Gereken Testler Bebek Bakımı 30 Eylül 2011
yeni doğan bebek hangi dua okunur Dualar ve Faziletleri 24 Kasım 2014
Yeni doğan bebek için hayırlı olsun mesajları Güzel Sözler 29 Mayıs 2014