Yeni Doğan Bebeğinizin Açık Hava Gereksinimi

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 12 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bebeğinizin Açık Hava Gereksinimi


  Biraz büyüyünce bebeğinizi uygun hava koşullarında açık hava-ya çıkartmalısınız. Sürekli içeride kapalı kalan bebekler iştahsız ve keyifsiz olurlar. Özellikle kışın odanın ısıtılması havayı kuru-tur. Bu durumdan kurtulmak için petek üzerine nemli havlu ko-yulmalı, kurudukça tekrar ıslatılarak odada nem olması sağlan-malıdır. Sürekli kuru hava solumak bebeğiniz için zararlı olur.

  Açık ve temiz hava, vücudun çeşitli sistemlerinin çalışmasını takviye eder. Vücudun kendi sabit ısısını sıcak ve soğukta ayar-lamasına yardımcı olur.

  Kışın öğlen saatlerinde rüzgârsız, yağmursuz, çok soğuk olma-yan güneşli günlerde, yazın ise sabahtan ve öğleden sonra be-beğinizi dışarı çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında öğlen sıcağında be-beğinizi dışarı çıkarmayın.
  Açık havaya çıkaracağınız bebeğinizi mevsime uygun giydirin. Yaz aylarında güneşten yüzünü korumak için kenarlıklı başlıklar kullanın.

  Kışın ise başını ve kulaklarını mutlaka soğuktan koru-yun. Rüzgârlı günlerde zorunlu olmadıkça bebeğinizi dışarı çı-karmayın.
   
Yükleniyor...
- Yeni Doğan Bebeğinizin Forum Tarih
yeni doğan bebek hangi dua okunur Dualar ve Faziletleri 24 Kasım 2014
Yeni doğan bebek için hayırlı olsun mesajları Güzel Sözler 29 Mayıs 2014
Yeni Doğan Bebek Kutlama Mesajları kısa Karışık Sözler 6 Mart 2014
Yeni doğan bebekler için okunacak dua Dualar ve Faziletleri 6 Mart 2014