Yeni Doğan Bebeğin Cilt Sağlığı Nasıl korunur

'Bebek Bakımı' forumunda HazaN tarafından 17 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

  1. Yeni Doğan Bebeğin cilt sağlığı
    Bebeklerin cilt sağlığı nasıl korunur


    Yeni Doğan Bebeklerde Cilt Bakımı

    Bebeğinizin cilt sağlığını korumak için bebeğinizin hassas ve sağlıklı cildine bakım yapmanız gerekir. Eğer bebeğinizin cildinde bazı kızarıklıklar ve kuru bölgeler oluşuyorsa bazı hafif nemlendiricili kremler ile bu bölgeleri nemlendirebilirsiniz. Eğer bebeğinizin cildi oldukça kuru ise belli miktarda yağ içeren bebek ürünlerini kullanabilirsiniz. Bebeğiniz için kullanacağınız cilt ürünlerini sık sık değiştirmekten kaçının ve tek bir ürünü kullanmaya özen gösterin.

    Oğlan çocuğunun cinsel bölgesini temizleken mutlaka ıslak bir mendil kullanmaya özen gösterin. Kuru mendiller bebeğinizin cildinin tahriş olmasına neden olabilir. Kız çocuğunuzun cinsel bölgesini temizlerken de öncen arkaya doğru temizlemeye özen gösterin. Aksi taktirde bağırsaklardan gelen bakterilen idrar yolunda enfeksiyonlara neden olabilir.

    Yeni doğan bebekleri doğrudan güneş ışığından koruyun. Gökyüzü bulutlu olsa dahi bebeğinizi dışarı çıkardığınızda fazla güneş almamasına özen gösterin. Bebeğinizi güneş ışınlarından korumanın en iyi yolu bebeğinizi gölgede tutmaktır. Ayrıca bebeğinizin cildine çok az miktarda güneş kremi uygulayarak güneş yanıklarını önleyebilirsiniz.
     
Yükleniyor...
- Yeni Doğan Bebeğin Forum Tarih
Yeni Doğan Bebeğin Ağırlığı Ne Kadar Olmalı? Bebek Bakımı 29 Kasım 2013
Yeni Doğan Bebeğin Aşıları Bebek Bakımı 6 Mart 2013
Yeni Doğan Bebeğin Ay Ay Gelişimi Bebek Bakımı 2 Şubat 2013
Yeni Doğan Bir Bebeğin Hayatının İlk 28 Günü Hastalıklar 10 Mart 2012