Yemekteyiz Reyting birincisi

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. 'Biri Bizi Gözetliyor' mantığıyla hazırlanan Yemekteyiz programı, Türk gelenek, görenek ve sofra adabına aykırı yayınlarıyla tepki topluyor. Show TV'de yayınlanan 'Yemekteyiz' yarışması hafta içi her akşam ekrana gelmeye devam ediyor.

Farklı içeriği ve 'yemek bahane' dedirten formatıyla dikkat çeken program Biri Bizi Gözetliyor evlerindeki yarışmacıların davranışlarını aratmayacak nitelikte.
    Puanlama yöntemi ile büyük ödüle sahip olmaya çalışan yarışmacılar birbirlerinin sofralarından puan kırarak rakiplerini elemeye çalışıyor. Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere, Macaristan, Danimarka ve Hırvatistan'da büyük izlenme paylarına sahip olan yarışma, Türk gelenek ve göreneklerine uygun olmayan bir formata sahip. Programda beş kişi birbirlerinin yaptığı yemekleri, sofra düzenini acımasızca eleştiriyor. Dozu ayarlanamayan kimi eleştiriler yemek sofrasında seslerin yükselmesine sebep oluyor. Bu durum kavga dövüş izlemeyi sevenlerin dikkatini çekse de toplumda tepki uyandırıyor.

Kime sorsanız bu yarışmayı izlemiyor hatta çok ağır eleştiriyor Fakat yarışma reyting rekorları kırıyor peki kim izliyor bunu..BEN:) ilk defa böyle bir yarışma izliyorum ve çok eğleniyorum şimdi insanlar neden bu kadar izliyor daha iyi anlıyorum yada ilk olduğu için bana cazip geldi bilemiyorum :D

2. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

Bir kaç kez denk geldi izledim... Ama benim izlememdeki amaç tamamen yemek :f106:

Çok fazla kavgalarına şahit olduğum söylenemez ....

3. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

arada bakıyorum idare eder

4. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

Bende bi kaç defa denk geldim tam anlamıyla takip etmiyorum aslında çok cazip değil bende kadınların ne kadar dağınık çalıştıklarına bakıyorum bil hassa bide mutfakları benimkisinden güzelmiki diye ama şimdiye kadar göremedim güzel ışıldayan bir mutfak anlayın yani :f106::f106:

5. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

Denk geldim bir kaç kez izledim bende temizliklerine ne kadar dikkat ediyorlar diye baktım mutfak modeli görebilirmiyim diye baktım ama umduğumu bulamadım

6. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

o izleyenler arasında bende varım Ezlemim :f106:
    Bayram tatilinde alıştım izlemeye. hele bir Sahra Sultan vardı ki... :f40: sormayın gitsin. İyiki ben ona misafir olmamışım. :f106:

7. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

afrikada insanlar açlıktan ölürken
    kalkıpta bunların en ufak hatalar karşısında ayılıp bayılmalarına bi anlam veremiyorum...

programda ilgiyi yemekler değil, yarışmacıların rakibin yemeğine çamur atması Nasıl mı?.. Örneğin kuzu eti yemeyen ama koyun etine "hayır" demeyen "vejetaryen" modelini Türkiye bu programla öğrendi. Birgün önce kendisi mısırlı pilav yaparken, bademli pilav yapan rakibini "Pilavın içine badem mi konur" diye eleştiren yarışmacıyı da... Erkek rakibinin yaptığı yaprak sarmalar için "Sadece 50 tane sarmış" diye şikâyet eden kadın ise hâlâ hafızalarda. Ama en çok, "Üzüm çok güzelmiş, eline sağlık" gibi laf sokanlar dikkat çekiyor.

:f196:

8. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

Ben de bakıyorum arada.. Valla yemekleri pek önemsemiyorlar bence işleri birbirlerine laf sokmak..:f106: Tesekkürler Ezlem Abla..

9. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

Ev ahalisinin sayesinde ben de izlemeye alıştım artık her akşam :) Aslında format olarak güzel bir yarışma ama insanın aklına '' kardeşim biz bir işi doğru dürüst yapamayacak mıyız '' diyesi geliyor.İşin saçma tarafı ortaya para ödülü koymuşsun ve yarışmacıların birbirine puan vermesini istiyorsun.Bu ne kadar tarafsız olabilir ki.Böyle olursa tabiki yarışmacılar armutun sapı üzümün çöpü diyerek birbirlerine az puan vermeye çalışırlar.Ve sanki hayatı boyunca tam mükellef sofralarda yemek yemişçesine olur olmaz eleştiriler görürüz.Ama yarışmacıların dışında işin uzmanlarından oluşan bir de hakem heyeti olsa idi daha ilgi çekici olurdu diye düşünüyorum.Yarışmanın da asıl izlenme nedeni yarışmacıların birbirlerine olan tavırları diye düşünüyorum....

10. Cevap: Yemekteyiz Reyting birincisi

Tesekkürler EzlemCİM GÜZEL BİR PROGRAM AMA BAZEN DOZU GERÇEKTEN AŞTIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ NİMETE BAHANE BULUYORLAR .