Yemekleri Çöpe Atarken Bunları Düşünün

'Kısa Bilgiler' forumunda Masal tarafından 6 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yemekleri Çöpe Atarken Bunları Unutmayın
  İnsanlığın Açlıkla İmtihanı  Ailenin tüm üyelerinin tamamlanmasıyla akşam yemeklerine başlanır. Evin hanımının ve annenin ne yemekler yaptığı merak konusunudur. Mükemmel bir masa hazırlanmıştır. Çorbasından tatlısına kadar herşey yapılmıştır. Buna rağmen ve çoğu ailede olağan bir durumdur bu, yemeği beğenmeyen 1 üye çıkar.

  Siz beyler; eşinize bu yemek neden böyle olmuş demeyin. Çünkü evine bir parça ekmek götüremediği için çocuklarının yüzüne bakamayan babalar var.

  Siz çocuklar; Yemek beğenmemezlik yapmayın. Uzaklarda bir yerlerde açlıktan ölen yaşıtlarınız var.

  Siz ev hanımları, anneler; Kalan yemekleri başka bir tabağa alıp buzdolabına koymak yerine çöpe atmayın. Düşünün sizin beğenmeyip çöpe attığınız o lokmaya muhtaç olanlar var. Çocuğunun boğazından sıcak bir lokma geçsin diye soğanı kaynatıp çocuğuna çorba diye içiren anneler var!

  Siz aile üyeleri; Masada 3 çeşit yemek olmasına rağmen bunlar yenir mi, şimdi ne yiyeceğiz biz demeyin. Tek bir ekmeğe muhtaç olan kardeşlerimiz var.

  Gazetelerde, televizyonlarda görmeyebiliriz ama Afrika'da her gün yüzlerce çocuk ve yaşlı açlık sonucu yaşama veda ediyor. Yolda yürürken çöplerde görüyorum yemek artıklarını, ekmekleri... İçim acıyor, aklıma bu fotoğraflar geliyor...


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Geçen yıl Somalili bir annenin çocukları arasında yaptığı ayrımı düşünün. Mülteci kampında açlığa dayanamayacak küçük bebeğini yolda bırakıp büyük çocuklarını yanına alıyor. Lütfen bugünleri unutmayalım. Uzaklarda açlıkla imtihan olan kardeşlerimiz yemeğe oturduğumuz her an aklımızın bir köşesinde olsun...  Forumdas Masal
   
Yükleniyor...
- Yemekleri Çöpe Atarken Forum Tarih
Kolay yapılabilir iftar yemekleri Kadınca 19 Mayıs 2016
Hindistanın ünlü yemekleri ve meşhur yemekleri Damak Keyfi 21 Nisan 2015
Azerbaycan Yemekleri Nelerdir? Bunları biliyormusunuz 9 Şubat 2013
Azerbaycan Yemekleri İsimleri Ülkeler 6 Şubat 2013