yavru tatlı su kaplumbağası bakımı

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 31 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. benim bir tane yavru tatlı su kaplumbağam var ve kabuğu yumusadı acaba ölürmü ve ne yapmam lazım? suyunu ne kadar koymam lazım?
   
 2. Cevap: yavru tatlı su kaplumbağası bakımı

  Kaplumbağa çeşitlerine göre beslenme farklılığı göstermekle birlikte bütün kaplumbağalar için dana yüreği pek yararlı değildir çünkü vücuttan sindirim sırasında değerli kalsiyum alır götürür, hatta tavuk ciğeri özellikle zararlıdır! Deniz balığı mümkün olduğu kadar az verilmelidir çünkü içlerindeki tuz oranı zaman içinde böbreklerine zarar verir ve et hem kara hem tatlı su kaplumbağaları için yine zamanla zararlıdır, kalsiyumun harcanmasına sebep olur, bunun yanında doğal yiyecekleri de değildir. Hayvanın sürekli yeşillik yemek istemesi de normal değildir. Yememe veya bir anda farklı beslenme şekli bir sorunun göstergesi olabilir. Tüm küçük balıklar ile de beslenme sağlanabilir. Akvaryumun içine çabuk çoğalan küçük balıklar bırakılabilir, böylece kaplumbağa hem arada bir onları yer hem de avlanır.

  Kaplumbağalara bir saat içerisinde tüketebilecekleri kadar yem verilmelidir, yemedikleri suda kalır. Bunların temizlenmesi önemlidir. Hazır yemlerin tek başına verilmesi doğru değildir.

  Et, sakatat, tavuk ciğeri gibi yiyecekler fazla yağlı ve proteinlidir. fazla protein ise gut hastalığına yol açar. azı karar fazlası zarar prensibi itibariyle hareket ediniz. Cüssesine göre ne kadar yiyebileceğini anlayabilirsiniz. Genç kaplumbağalar etçil ağırlıklı bir beslenme tercih ederler, yaşlandıkça sebze ağırlıklı yemleri sevmeye başlayacaktır.
   
Yükleniyor...
- yavru tatlı kaplumbağası Forum Tarih
Tatlı Tavşanlar Yavru tavşan resimleri Hayvanlar Alemi 18 Ağustos 2009
Anne babaya ait karakterler yavrulara nasıl aktarılır? Bunları biliyormusunuz 3 Eylül 2016
2016 Yavru sibirya kurdu fiyatları Hayvanlar Alemi 16 Eylül 2015
Muhabbet kuşu yavrusu neden ölür Hayvanlar Alemi 23 Ocak 2015