Yatağımdaki Yabancı

'Kitap özetleri' forumunda By_TuaL tarafından 8 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Aşkta dürüstlük ne kadar mümkün?
    Ya da mutlu olmak için dürüstlük şart mı?
    Saklanmış sırlar söylenirse ilişki daha mı güçlenir?
    Yoksa dürüstlüğün bedeli yalnızlık mıdır?

Evli bir çift, bir gece, birbirine karşı sınırsızca dürüst olmaya karar verirler. Gece karanlığında riskli bir oyun başlar. Sahne, bir yatak odasıdır. Başrollerde bir kadın, bir adam ve “gizlenmiş gerçekler” vardır. İtiraflar ardı ardına gelmeye başlar.

Acaba bir ilişki bu itiraf yükünü taşıyabilir mi?
    Bir denemedir yaşananlar: “Acaba kırıp dökmeden, acı vermeden, yabancılaşmadan aşkta dürüst olmak mümkün mü?”

Yazarın köşe yazılarından da bilidiği gibi, ikili ilişkileri sorguluyor.
    Yatağınızdaki yabancı da diğer kitapları ve köşe yazıları gibi ikili ilişkiler üstüne.

2. Emeğine sağlık Tual yazarları ve kitap isimlerini not alıyorum:f40:

3. Teşekkürler tual ama şu sıralar hiç kitap okuyasım yok...:f106:

Geçen ay çok fazla okudum bu ay dinlenmedeyimm...

Ama kitap alacak arkadaşlara tavsiye ederim sen öneriyorsan mutlaka okumaya degerdir..

:f40:

4. yarından tezi yok hemen almalıyım bu kitabı konusunu çok beğendim emeğine sağlık BY_TUAL:f118:

5. İlginç :f20: Aynı anda çok kitap aldığım için bu aralar yenileri takip edemedim ;) :

Paylaşım için teşekkürler By-TuaL :f40:

6. Bilgiler için teşekkürler..

7. imkanım olsa gördüğüm tüm kitapları alır okurum okadar çok seviyorum kitap okumayı

şu an çılgın türkleri okuyorum söz verdim hemen bitirmeliyim mert ve pc den fırsat bulursam :f106: :f106:

bu kitabıda okumayı isterim ilk fırsatta :f63:

paylaşım için teşekkürler by_tual:f40:

8. paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık tual:f40: :f118:

9. Okumayı ne kadar sevsemde ne zaman elime bir kitap alsam gözlerimin ağırlaştığını hissediyorum

Benim okuycağım kitap beni sürüklemeli, bir sonraki kelimeyi merak etmeliyim, elimden bıraktığımda o kitabı hissetmeliyim ve devamını okumak için acele etmeliyim...

Yoksa yarım okunmuş kitaplarım arasındaki yerini alıyor hemen

Konusu ilginç her evlilikte belkide her çiftin yapması gereken bir davranış ve Ezleme katılıyorum sen tavsiye ettinse daha ne denir alıp okumaktan başka saol Tual

10. bilgi paylaşımına teşekkürler by_tual ama maalesef bir türlü kitap okuma alışkanlığımı devam ettiremedim :oops:

11. Sinan Akyüz'ün İki Kişilik Yalnızlık adlı romanını okumuş ve mest olmuştum.
    Bu romanının da çok güzel olduğunu tahmin ediyorum ve ilk fırsatta okuyacağım.
    Bilgi için teşekkürler Tual.

12. ben henüz okumadım ama sevrim yazılarını paylaşıma tşk