Yaşamak sevmek ve öğrenmek hakkında kompozisyon

'Ders çalışıyorum' forumunda Blue tarafından 25 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. İnsanoğlu dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren yaşamak ister, sevmek sevilmek ister. Birşeyleri merak ederek öğrenmek ister. Çünkü bu insanın yaratılışından meydana gelen istekler ve ihtiyaçlardır. Bir bebek bile dünyaya geldiğinde hemen yaşama tutkusuna kapılır, annesini sever ve ondan sevgi bekler. Çevresindeki nesneleri inceleyerek onları tanır ve öğrenir.

  Yaşamak, sevmek ve öğrenmek hakkında yazılabilecek o kadar çok şey var ki hayatta. Dünyamızda en fazla ihtiyaç duyulan ve istenilen duygulardır. Sosyal bir varlık olan insan bu üçünü hep istemiştir ve istemeye devam edecektir. Var oluşundan itibaren bu duygular hep doyumsuz olmuş ve insanlar hep daha fazlasını istemiştir. Zaten dünyamızda bu şekilde güzel değil mi?

  İnsanlar birbirlerini dostça, arkadaşça kimi zaman sevgiyle sevmektedirler. Bu duygular onları bir araya getirip sımsıkı sarılmalarını sağlar. Yaşamak isteği hiç bir zaman kaybolmaz içimizden. En mutsuz ve en kötü anlarımızda bile hayata tutunmayı biliriz. Ne kadar kötü bir hayat yaşasak bile var olan güzellikler bizi hayata bağlar.

  Ya öğrenmek… Her an her dakika dünyamızda yeni birşeyler olurken öğrenme isteğimiz nasıl yok olsun. Gerek okul hayatımızda gerekse sosyal hayatımızda her gün yeni birşeyler öğreniriz.

  Bu nedenle yaşamak, sevmek ve öğrenmek hayatımızın temel direkleridir. Umarım bu konuda yazdığımız kompozisyon sizin hayatınıza ışık olur.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Aralık 2014
Yükleniyor...
- Yaşamak sevmek öğrenmek Forum Tarih
Sevmek inanmaktir Sevmek yasamaktir Masallar ve Hikayeler 23 Mart 2008
Sağlıklı yaşamak için hangi alışkanlıkları edinmeliyiz? Okulistik 7 Eylül 2016
Doğal çevreyle barışık yaşamak ve doğal çevreye olan duyarlılığı artırmak için ne yapılmalıdır? Hayvanlar Alemi 12 Haziran 2016
İnadına Yaşamak Dizi konusu Popüler Diziler 29 Kasım 2013