Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil 7 Ocak 2015

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil 7 Ocak 2015

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava yaşam koşullarını olumsuz yönde etkilemeye başladı. Pek çok il ve ilçede kar yağışı nedeniyle okullar eğitime ara verirken, hamile ve engelli vatandaşlar idari izinli sayıldı.

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece boyunca etkisini sürdürünce pek çok il ve ilçede ulaşım aksadı, eğitime ise ara verildi. Meteorolojinin yaptığı tahminler çerçevesinde İstanbul, Ankara, Çorum, Konya, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, İzmir, Isparta, Bursa, Kütahya, Tunceli, Afyon, Kastamonu, Bitlis, Bingöl, Malatya, Uşak, Ordu, Denizli, Pamukkale, Manisa, Gümüşhane, Burdur, Samsun, Düzce ve Erzurum’da 2015 yılının ilk kar tatili yaşanmış oldu. Bu durum çocukları fazlasıyla mutlu etmeye yetti.

7 Ocak 2015 Çarşamba günü şu illerdeki okullarda eğitime kar nedeniyle ara verildi.

Tunceli ve bağlı ilçelerde bugün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle Nazimiye, Pülümür ve Hozat İlçeleri’nde okullar yarından itibaren 2 gün, Ovacık ve Mazgirt’te 1 gün, il merkezi ve Çemişgezek İlçesi’nde de taşımalı eğitim yapılan okullar 1 gün valilik kararı ile tatil edildi.

Bitlis‘de yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerde okulların 7 Ocak çarşamba günü de tatil edildiği belirtildi.

Kars‘ın Sarıkamış ilçesinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla ilçe merkezi ve tüm köylerdeki okulların bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildiği bildirildi.

Ankara‘da 07-08 Ocak 2015 tarihlerinde (Çarşamba ve Perşembe) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verilmiştir.

Samsun‘da yarın (07 Ocak Çarşamba) il genelinde tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin yoğun kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava şartlarından dolayı tatil edildiği açıklandı.

Karabük‘te etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerinde yarın ilk ve orta dereceli okullar 7 Ocak Çarşamba günü 1 gün tatil edildi.

Isparta‘da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın da (7 Ocak Çarşamba) tatil edildi.

Bolu‘da il genelindeki tüm okullar 7 Ocak Çarşamba günü tatil edilirken, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.

İstanbulda yarın okullar tatil mi?