Yardımlaşma ile ilgili kısa hikaye örnekleri

'Kısa Bilgiler' forumunda Demet tarafından 3 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Demet

Demet Editör

Yardımlaşma ile ilgili kısa hikaye
    yardimlasma.
    Mert ve Ali okuldan iki iyi arkadaş oldukları gibi okul çıkışlarında da birlikte oynarlardı. Bu ikili derslerini birlikte yapar beraber vakit geçirirlerdi. Okul sonrası Alilere ödev yapmaya giden Mert onunla birlikte ders çalışmaya başladı.

Ali Matematik dersinde biraz sıkıntı yaşıyordu. İki bilinmeyenli denklemleri çözmekte zorlanan Aliye Mert bu konuda yardım etmeye karar verdi. Aliye konuyu iyice anlatan Mert örnek sorular çözerek anlamasına yardım etti. Bilgisini Aliyle paylaşan Mert örnek bir davranış göstermiş olduğu için Ali ona minnettardı.

Ali bu davranışından dolayı ona en güzel oyuncaklarından birini hediye etmeye karar verdi. Senelerdir odasından ayırmadığı minik ayıcığı Merte verdi. İki arkadaş sıkı bir dostluk kurmuşlardı. Ali ve Mertin hikayesinde dostluk, paylaşma ve yardımlaşma ile ilgili olayları inceledik umarım işinze yarar.

Yardımlaşma ile ilgili diğer bir hikayemiz...

Çok çalışkan ve diğer tüm hayvanlardan daha büyük azme sahip bir karınca vardı. Bir gün yuvasında hiç yiyecek kalmadı ve acilen gidip yiyecek bulması gerekti.
    Karınca küçük bir çiftlikte yaşamaktaydı ve derhal yuvasından çıkıp küçük adımlarla yuva aramaya koyuldu.

Çiftçinin buğdayları çuvala doldurduğunu gördü. Bu onun için güzel bir yiyecekti fakat taşıması için çok büyük taneleri vardı. Birden orada gezmekte olan tavşanı gördü. Tavşandan yardım istediyse de karşılık bulamadı çünkü tavşan dinlendiğini söylemişti.
    Sonra tavuğu gördü. Tavuk yardım etmeyi kabul etti.

Kış geldiğinde yiyecek bulmak çok zor olmuştu. Yiyeceklerini yazdan biriktiren karınca rahat etmişti. Rahat etmesini sağlayan tavuğu da hiç unutmadı ve o buğdaylardan ona vererek onun da karnını doyurdu.