yanlış anlaşılma...

'Haberler' forumunda ayla tarafından 4 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. :f65::f1:
    Nurdağı'nda, 'Kaymakamlık tarafından anneler günü nedeni ile TC numarası 4 ile bitenlere 400 TL yardım yapılıyor' yalanına inanan vatandaşlar Ziraat Bankasına akın etti.

Asılsız olan bilgiler doğrultusunda bankaya gelerek müracaatta bulunmak isteyen vatandaşlar yetkililer tarafından uyarılarak bunun yalan olduğunu söylediler. Ayrıca banka girişine 'Anneler günü dolayısıyla TC. Ziraat Bankasında kadınlara herhangi bir ödeme yoktur” yazısı asılarak vatandaşlar uyarıldı.

Nurdağı Kaymakamlığı konuyla ilgili bir açıklamada bulundu: “Son günlerde Kaymakamlığımızı telefon ile arayarak T.C. Kimlik Numarasının sonu 4 ile biten vatandaşlarımıza Kaymakamlık tarafından 400,00 TL yardım yapıldığı yönünde müracaatlar ve talepler olmaktadır. Böyle bir uygulamanın olmadığı ve T.C. Kimlik Numarasına göre herhangi bir yardım yapılmadığı, sosyal yardımlaşma vakfı tarafından yapılan yardımların usul ve esaslarında T.C. Kimlik Numarasının her hangi bir ayrıcalık getirmemektedir.

Bu tür bilgi tamamen asılsızdır.” Dendi.
    Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'da bir mağazanın promosyon nedeni ile bayan müşterisine hediye çeki vermesi üzerine Ziraat Bankasına gittiği ve bankadan parasını alırken 'Bana anneler günü dolayısı ile TC Numaramın sonu 4 ile bittiği için bu kadar para verdiler' diyerek konuştuğu ve bunu kulaktan duyan vatandaşların yanlış anlaması üzerine TC numarası 4 ile biten tüm bayanların bankalara akın ettiği kaydedildi.
    :f30:

2. Cevap: yanlış anlaşılma...

Hangisine yanarsınız...Vatandaşın olur olmaz şeylere inanıp gaza gelmesine mi yoksa üç kuruş yardıma muhtaç hale gelmesine mi ve bu yüzden her şeye inanmak zorunda olmasına mı ?

Tabi bu yalanı ortaya atan kişi içinse :f196::f86::f75::f43::):f48: demekten başka çare yok

eline sağlık

3. Cevap: yanlış anlaşılma...

burası türkiye herşey olabilir burda delinin biri kuyuya bi taş atmış 40 akıllı o taşı çıkaramamış hesabı :D

4. Cevap: yanlış anlaşılma...

Sağol ayla emeğine sağlık :D

5. Cevap: yanlış anlaşılma...

:)ilginizden dolayı çok teşekkürler:f47:

6. Cevap: yanlış anlaşılma...

ben ALLAH bilsin diyorum.vatandaşın bu duruma düşmesinde payı olanları ALLAH bildiği gibi yapsın.zaten bu kadar insanın vebalini nasıl ödeyeceklerse artık.
    hele ki bu yalanı ortaya atan düzenbazların yanına bırakmasın rabbim.