Yanıklara ne iyi gelir

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve ZeuS tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. ZeuS Üye

yanıklarda ilk yardım

Yanıklara yumurta akı mucizesi...

Yanıklarda, yanan bölgeyi yavaşça fakat bolca akan soğuk suyun altına tutmak yıllarca bilinen bir yöntemdir.
    Peki yumurta akı?
    Hiç duydunuzmu bilmiyorum ama yumurta akı kullanılarak yanıklar basit ve etkin biçimde tedavi edilebiliyor.
    Hatta bu yöntem itfaiyecilerin eğitimi sırasında ders olarak da veriliyor...

Bir yanık oluştuğunda,yanan alan ne olursa olsun ilk yardım, sıcaklık azalıncaya ve deri tabakalarını yakmayı bırakıncaya kadar soğuk suyun altına tutmaktır.Sonrasında bu bölgeye yumurta akı uygulamak gerekir.

İki yumurtanın akını ayırıp çırpın ve yanan bölgeye bir saat boyunca süreklı tabaka tabaka yumurta akı uygulayın. Acısı kalmadıgı gibi, hiçbir yanık izi de kalmayacaktır.:f40:

Yanan bölge yumurta akında mevcut ve aslında vitamin dolu bir plasenta (etene) olan kollajen sayesinde tamamen yenilenmektedir.
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Aralık 2012
  2. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Cevap: Yanıklara ne iyi gelir

yarım saattir bekletiyorum elimi.geçmedi bi türlü.YALANÇILAR!!
  3. yanan adam

yanan adam Ziyaretçi

denedım bakalım ne olacak çook acıyooo
  4. alevli adam

alevli adam Ziyaretçi

Süper bir site
  5. Misafir

Misafir Ziyaretçi

yumurtayı sürdük tabaka halinde gerildi şuan napıcaz yıkayalım mı yazmamışsınız devamını sürdükten sonra napıcaz
  6. caresiz anne

caresiz anne Ziyaretçi

benim oglumun eli yandi yumurtayi denedim hicde iy gelmedi daha cok acidigini soyledi :(