Yalan söylemek neden kötü bir davranıştır

'Ders çalışıyorum' forumunda Gazel tarafından 27 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

  1. İnsanların dost arkadaş ve diğer ilişkileri edinebilmeleri için birbirlerine güvenmeleri gerekir. Bunun gerçekleşmesi için yalandan uzak durmaları gerekir. Yalan söyleyen bir insana kimse inanmadığı için onunla vakit geçirmek, iş yapmak istemez. Çünkü her an yalan söyleyip kandıracağı izlenimi uyandırır.

    Yalanın beyazı, siyahı, küçüğü büyüğü olmaz. Toplum tarafından kötü karşılanan en büyük davranışlardan biridir. Bir insanın gözden düşmesine neden olan bu davranış çoğu zaman basit karşılansa da dışarıdan bakıldığında insanlar farklı gözle o kişiye baktığını görürüz. İnsanın karakterine tesir eden ve zamanla alışkanlık haline gelen yalan, kendi gibi herkesin yalan söylediğini düşünmeye art niyet aramaya başlar ve insanlara güvenemez olur. Bize faydası olacığını düşündüğümüz her yalan gün yüzüne çıkar ve insanlar arasında utanmamıza ve karakterimizi küçük düşürmemize neden olur.
     
Yükleniyor...
- Yalan söylemek neden Forum Tarih
Sanal ortamda da yalan söylemek haramdır' Haberler 8 Aralık 2009
Beyaz Yalan Dizisi Oyuncuları Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Oruçluyken rüyalanmak orucu bozar mı Rüya Tabirleri 3 Haziran 2015
Taze sebze ve meyvelerden yapılan turşuları mayalandırmak için genellikle ne kullanılır Sorun Cevaplayalım 18 Aralık 2014