Yahşi Cazibe dizisinin konusu

'Popüler Diziler' forumunda HazaN tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Yahşi Cazibe dizisi, Yahşi Cazibe konusu

Dizi güldürmeyi garantileyerek geliyor ekranlara. Azeri bir kızın komik öyküsünü anlatacak olan dizi Gani Müjde imzası taşıyor.
    Çok yakında diziden fotoğraflarla sizlerle olacağız.

2. Okşan

Okşan Yasaklı

Dizide işlenen konu son derece çirkin. Azerbaycanlı bir kız güya evlenmek için Türkiye'den birine para ödüyor. Azerbaycanlılar'ın bu tür konularda nasıl hassasiyet gösterdiklerini biliyorum. Kızın konuşması da Azerbaycan Türkçesine benzemiyor. Araya bir kaç Azerbaycan Türkçesi kelime karıştırıp -yor eki yerine -ir / -ür eki, geçmiş zamanda da -miş eki kullanmakla Azerbaycan Türkçesi olmuyor. Şahsen Azerbaycan Türkçesiyle konuşan birini dinlediğim zaman nasıl zevkle dinliyorsam böyle taklide dayalı ve bozuk bir Azerbaycan Türkçesi ile konuşan birini Azerbaycanlı gibi gösterdikleri zaman da aksine iğreniyorum ve kızıyorum. Azerbaycan Türklerini küçük düşürücü, Azerbaycan Türkçesiyle dalga geçen yayınlar karşısında toplum neden bu kadar sessiz kalıyor anlamıyorum. Kimseden ses çıkmayınca "Bizim millet ne versen yer" gibi bir anlayışla bu tip yapımlar yayınlanmaya devam ediyor.

3. Cevap: Yahşi Cazibe dizisinin konusu

dizi az önce biTTi ama gercekTen süPer FiLm =)

4. Cevap: Yahşi Cazibe dizisinin konusu

izlemediğim için yorum yapamıyorum. Dillerin yapısının ve özelliklerinin bozulmasına bende karşıyım. Ama nihayetinde bu bir dizi. Ayrıca kişisel bir özlük var elinizde izlemeyerek protesto edebilirsiniz :f40: