Yağlar ile Zayıflamak Mümkün mü?

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda HazaN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bitkisel yağlarla zayıflamak
  Bitkisel yağ ile zayıflanır mı

  Sağlıklı beslenme ve güçlü bir vücuda sahip olmak için her besin grubundan yeterli miktarda tüketmek gerekir. Bitkisel yağlar; dozu iyi ayarladığında hem vücut sağlığını korur hem de kilo vermenize yardımcı olur.

  Zeytinyağı, ay çiçek yağı, fındık yağı gibi bitkisel yağlar; kalp ve damar sağlığını korur, sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

  Bitkisel ürünlerin yararlarını, alternatif tıbbın bir çok noktada faydalı olduğunu gerek gazetelerden gerekse televizyonlardan mutlaka duymuşsunuzdur. Bazı zamanlar ilaç sektöründe bile tedavisi bulunmayan hastalıkların tedavisi alternatif olarak bitkisel ilaçlarda aranmaktadır.

  Merak edilen asıl soru alternatif olarak kullanılan bitkisel ürünlerin bedeni biçimlendirmede, zayıflamada faydasının olup olmadığıdır.
  Bu sorunun cevabını uzmanlar olumlu olarak cevaplıyor. Yani yapılan araştırmalar ve deneyler bitkisel ürünlerin özellikle bitkisel yağların bedeni biçimlendirmede faydalı olduklarını ortaya koymaktadır.

  Örnek verecek olursak kayısı yağı ve buğday özü yağının kullanımının özellikle yüzdeki cilde çok yararlı olduğu bilinmektedir. Bitkisel yağların faydalı olmasının nedenini ise uzmanlar bilimsel olarak açıklamış durumdalar. Bu faydalar bitkisel yağların vücutta ciltle temas edildiğinde daha kolay emilebilmesinden kaynaklanıyor. Kolay emilebilen bitkisel yağlar ise vücut içerisinde pozitif bir etki oluşturarak cildi canlandırıyor. Bitkisel yağların vücuda tatbik edilmesinin masaj ile yapılması tavsiye ediliyor.

  Masajla tatbik edilen bitkisel yağların vücuda yayılma süresi düşeceği için etkisini gösterme süresi maksimumu çıkacaktır. Bitkisel yağların ayrıca dolaşım sistemini hızlandırdığı ve dokuları sıkıştırarak bedeni biçimlendirdiğini de unutmamak gerek. Özellikle kayısı yağının ve buğday özü yağının özelliklerinden bahseden uzmanlar bu tür bitkisel yağların hücre yenilenmesine yardımcı olduğunu vurguluyorlar. Fakat bu yağların bilinçsiz bir şekilde kullanımı istenilen yararın sağlanmasını engelliyor. Yoğun bir içimde olan bu yağların bilinçli bir şekilde başka yağlarla inceltilip vücutta o şekilde kullanılması gerekiyor
   
Yükleniyor...
- Yağlar Zayıflamak Mümkün Forum Tarih
Vücuttaki yağları eriten öneriler Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Yağların Vücudumuzdaki Görevleri kısaca Sağlıklı Beslenme ve Diyet 11 Ekim 2015
Yağlardan Kurtulmak İçin Özel Kür Kısa Bilgiler 28 Ağustos 2013
Fazla Yağlardan Kurtulma Yolları Sağlıklı Beslenme ve Diyet 2 Temmuz 2013