windows installer hizmetine erişilemedi hatası çözümü

'Bunları biliyormusunuz' forumunda HazaN tarafından 15 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Windows installer hizmetine erişilemedi

Bilgisayarınız size böyle bir hata mı verdi? Ne yapmanız gerektiğini düşünüp duruyor musunuz? O halde yazımızı okumanızı tavise ederiz.

Microsoft Windows XP'de, Windows XP için Microsoft Plus! veya Microsoft Office 2003 gibi bir program yüklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz: Windows Installer hizmetine erişilemedi
    Bu durum, Windows'u güvenli modda çalıştırıyorsanız veya Windows Installer düzgün
    yüklenmemişse oluşabilir Yardım için destek personeline başvurun

windows installer hizmetine erişilemedi hatası Nedeni

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan her ikisi de doğru olduğunda oluşabilir:
    •Windows XP'yi Normal modda kullanıyorsunuz
    •Windows XP'nin içerdiği Windows Installer Hizmeti kayıtlı değil veya bozuk

windows installer hizmetine erişilemedi hatası çözümü
    Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin:
    1-Bilgisayarınızda yönetici olarak oturum açın
    2-Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın
    3-Aç kutusuna cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın
    4-Komut istemine
    msiexecexe /unregister yazıp ENTER tuşuna basın5Msiexec/regserver yazıp ENTER tuşuna basın
    6-SYSTEM hesabının Windows kayıt defterindeki HKEY_CLASSES_ROOT kovanı için tam denetim erişimi izinleri olduğunu doğrulayın Bazı durumlarda, Administrator hesaplarını da eklemeniz gerekebilir

[DIKKAT] Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilirsiniz [/DIKKAT]

Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanımı sonucunda ortaya çıkan sorunları çözebileceğiniz konusunda garanti vermez Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadıra Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatınb Aşağıdaki kayıt defteri kovanını tıklatın:HKEY_CLASSES_ROOT
    c Düzen menüsünde, İzinler'i tıklatınd Grup veya kullanıcı adları altında SYSTEM listelenmiyorsa, Ekle'yi tıklatın, Bu konumdan kutusunda yerel bilgisayar adının göründüğünden emin olun, Seçilecek nesne adlarını girin kutusuna system yazın, Adları Denetle'yi ve sonra da Tamam'ı tıklatıne Grup veya kullanıcı adları listesinden SYSTEM öğesini tıklatın ve SYSTEM İzinleri kutusundaki İzin Ver altında Tam Denetim onay kutusunu işaretleyinf Uygula'yı tıklatın, Tamam'ı tıklatın ve sonra da Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın