Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

'Teknik Yardım' forumunda HazaN tarafından 8 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bilgisayarıma format attırdım ve win 7 yüklettirdim. O günden beride sürekli aynı sorunu yaşıyorum. Resim yada herhangi bir dosya kaydedeceğim zaman bir uyarı çıkıyor ve "kaydetme yetkiniz yok" diyor, "tamam" deyip işlemi tekralayınca bu sefer kaydediyor. On resim yükleyeceksem bunun 8 tanesinde aynı uyarıyı alıyorum. Çok sinir bozucu bir durum bu. Nasıl düzeleceği konusunda fikri olan bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

2. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Kullandığın tarayıcıyla alakalı olabilir mi HazaN birde başka tarayıcı kullanmayı denesen :f40:

3. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Tarayıcı ne olursa olsun sorun hep aynı. Firefox, Opera ve Explorerda ne zaman resim kaydetmeye kalksam karşımda hep aynı uyarı "Yetkiniz Yok, izin almanız lazım administratörden" Yav tek oturumlu bir bilgisayarım var ve admin benim niye inat ediyor izin al diye anlamadım ki :f196:

4. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Hazan abla kaydetmek istediğin resmi belli yerlere kaydederken mi hata veriyo yoksa her yere kaydederken aynı hatayı mı veriyo ? :f69:

5. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Kaydetme yeri farketmiyor nereye kaydetmeye çalışırsam çalışayım durum aynı.
    İlkinde yetkin yok diyor TAMAM diyorum ve yeniden kaydetmeyi deneyince bu zaten kayıtlı üzerine kaydetmek istiyormusunuz diye soruyor.

6. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Sanırsam sorunu buldum hazan ablacm ama emin değilim sorun şu ki ; windows'ta her diskte ve klasörün bir erişimizni var senin bilgisayarındada disklere erişim izni bir şekilde bozulmuş veya kullanıcı adın o klasöre erişim kısmında tanımlı gözükmüyo işte bu yüzden ilk seferde kaydedemiyosun eğer sorun buysa çözümü var ama biraz zahmetli:f20:

7. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

göbek adım zahmetle itina ile uğraşılır benim :) bilmiyorum ki sorun o mu değil mi bi bilsem çözeceğim zaten

8. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Genelde bu problemin sorunu o olur ne diym kolay gelsin:f63:

9. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Bende Animenin Düşündüğünü Düşünüyorum Hazan abLa sorun bu olabilr...

10. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Sorun antivirüsle alakalı bir durummuş. Benim gibi sorunu olanlar için hemen açıklama yapayım.
    Nod32 kullanan arkadaşlar eğer sizde win7 de benzer hata alıyorsanız. Yapmanız gerekenler

Antivirüsünüzü açın--->f5 (antivirüs ve antispyware)------>Gerçek Zamanlı Dosya Sistemi Koruması buraya kadar geldiyseniz şimdi yapmanız gereken tek şey
    sağ menüde kutucuklar var onlardan Dosya oluşturma yazısının yanındaki kutucukta bulunan işareti kaldırmak.

11. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Sorununu Çözdüğüne Sevindim Abla..:f118::f63:

12. Cevap: Windows 7'de dosya kaydederken yetkiniz yok diyor

Bu dertten kurtLunman İyi oLdu :)