windows 7 phone fiyatı özellikleri

'Haberler' forumunda Dark tarafından 12 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. windows 7 phone özellikleri windows 7 phone fiyatı

microsoft, mobil pazara yönelik beklenen adımını attı. sürpriz olan ise yeni mobil işletim sisteminin oldukça farklı olmasıydı.

bir hafta kadar önce burada microsoft’un zune phone ve yeni mobil işletim sistemini tanıtacağını söylemiştik. işte dün microsoft beklenen açıklamyı yaptı. ancak herkesi şaşırtan kısım, ortaya konulan yeni mobil işletim sisteminin önceki winmo işletim sistemlerine göre çok farklı olmasıydı.

windows phone 7 series şeklinde sunulan sistem, kullanıcılara birden fazla seçeneğin sunulacağının bir göstergesi. yeni işletim sisteminin en büyük avantajı ise ilk defa xbox oyun konsolu ve zune paltformlarını birleştirmesi olarak gösteriliyor. windows 7 mobile işletim sistemi bu platformların entegrasyonunu da sağlamış görünüyor.

yeni işletim sistemin öne çıkan bir başka avantajı ise sosyal medya entegrasyonu. kullanıcılar telefonun ana ekranından dilerlerse sosyal platformlardaki statü bilgilerini güncelleyebilecek veya fotoğraflarını birden fazla sitede aynı anda paylaşabilecekler. elbtte beklene şekilde varsayılan arama motoru ve harita uygulaması bing üzerinden çalışacak.

windows 7 mobil işletim sistemi iphone os ve androidli telefonlardaki gibi uygulamalara odaklanmıyor. ayrıca işletim sistemi kendineden önceki windows işletim sistemlerine göre çok daha spesificleştirilmiş, gereksiz herşey çıkartılarak sade ve kullanışlı bir sitem ortaya çıkartılmış. bu şekilde sistemin daha stabil çalışması sağlanıyor gibi.

2010′un ortalarına doğru piyasaya çıkması beklenen windows phone 7′nin donanım ortakları Qualcomm, LG, Samsung, HP, HTC, Toshiba, Garmin Asus, Sony Ericsson ve Dell. w’ndows 7 phone alanlar ise AT&T, Verizon, Sprint, T-Mobile, Orange, Telefonica veya Telstra operatörlerinden birisini seçebilecekler.

Alıntıdır: