Whatsapp da arşivlenen mesajları silme

'Sosyal Medya' forumunda Demet tarafından 25 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  Whatsapp da arşivlenen mesajları silme

  Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'da sohbet arşivleme özelliğini hiç denediniz mi? Bu özellik sohbetlerinizi gizlemenizi ve daha sonra ihtiyacınız olduğunda onlara tekrar ulaşmanızı sağlar.

  Zamanı geldiğinde sıkıldığınız arşivlenen mesajları, sohbeleri silmek de aslında oldukça kolay. Bunun için yapmanız gerekenleri sırayla anlatalım.

  Önce mesajları nasıl arşivleyeceğimizi anlatarak başlayalım.
  Sohbet sekmesinde hangi sohbeti arşivleyecekseniz o ismin üzerine uzun basın ve açılan küçük pencerede sohbeti arşivle seçeneğine dokunun...
  2015-06-25 18.35.51.
  Dilediğiniz kadar sohbeti bu şekilde arşivleyebilirsiniz. Peki arşivlediğiniz sohbetleri nasıl geri getireceksiniz veya sileceksiniz? Bunu yapmakta oldukça basit.
  Sohbet sekmesindeyken üst kısımda bulunan arama butonuna tıklayın. (Resimde mercek şeklinde görünen işaret) Bulmak istediğiniz konuşma arşivine ait kişinin ismini yazın. Mesela telefon rehberimde forumdaş olarak kayıtlı kişiyle yaptığım görüşmeleri arşivledim ve şimdi onu tekrar geri getirmek istiyorum. O zaman arama butonuna tıklayıp "forumdaş" yazmam gerekiyor. Böylece o kişiyle olan konuşma arşivim ekranda görünecektir.
  2015-06-25 18.39.51.

  Arşivdeki kişiyi bulunca isminin üzerine uzun basıyorum ve yine küçük bir pencere açılıyor. İstersem "sohbetleri arşivden çıkar" diyerek konuşma geçmişini görünür yapar istersem "sohbeti sil" diyerek o kişiyle olan konuşma arşivimi silerim.

  2015-06-25 18.45.11.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Haziran 2015
Yükleniyor...
- Whatsapp arşivlenen mesajları Forum Tarih
Whatsapp’ın Sesli Arama Özelliği Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
WhatsApp Neden Çalışmıyor Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
WhatsApp’a müthiş özellik! Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
WhatsApp Kullanıyorsanız Dikkatli Olun! Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016