Whatsapp bilgisayara nasıl kurulur?

'Teknik Yardım' forumunda Burcu tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Telefonda mesajlaşmak zoruma gidiyor sürekli yanlış yazıyorum keşke bilgisayarımada Whatsapp yükleyebilsem diyenlerin sesini Whatsapp duydu ve artık bilgisayarınızda da bu uygulama ile arkadaşlarınızla özgürce mesajlaşabileceksiniz Nasıl mı?

Şuan için ihtiyacınız olan tek şey bir Google Chrome tarayıcı. Eğer Chrome kullanıyorsanız Whatsapp'ı nasıl bilgisayara kuracağınızı anlatalım. Ama Mozilla, İnternet Explorer gibi tarayıcılardan vazgeçemeyenlerdenseniz o zaman yapmanız gereken bilgisayarınıza Chrome tarayıcısını kurmak...

Google Chrome indirmek için tıklayın (Kendi resmi sitesidir)

Google Chrome indirdiniz ve kurdunuz ise şimdi sırada Whatsapp ‘ın web uzantısını indirmek ve kurmak var. Bunun için Chrome'un web mağazasından Whatsapp on pc uygulamasını indirip kurmanız yeterli olacak.

Google Chrome WWhatsapp on Pc uygulamasını indirmek için tıklayın

İşlemlere başlamadan önce belirtmem gereken önemli bir nokta var. Ben uygulamayı ancak Download kısmına kadar getirebildim sonrasına antivirüsüm izin vermedi. Ben uslu kızım antivirüsüm yapma diyorsa yapmam. Eğer sizin bilgisayarınızda aynı şekilde uyarı veriyor ise siz cep telefonundan mesajlaşmaya devam edin derim ben :f196::f196::f196:

chrome-2.

Yukarıda görmüş olduğunuz Chrome Web Mağazasında uygulamayı bulduğunuz zaman kırmızı kutu içine aldığımız yerdeki Ücretsiz yazan butona basarak uygulamayı indirin

chrome-3.
    Size uygulamayı indirmek istediğinizden emin olup olmadığınızı öğrenmek için bir kez daha soracak Ekle derseniz uygulama otomatik olarak indirilecek.

chrome-1.

Yukarıda gördüğünüz gibi Chrome'un uygulamalar sayfasında artık Whatsapp on pc uygulaması görünür oldu. Şimdi ise eklenen uygulamayı kurmak için yukarıdaki resimde görünen Whatsapp on pc uygulama butonuna basmanız gerekir.

Uygulamayı indirip kurmak için Download butonuna basın. Kurulumu bekleyin.

2. Çok teşekkürler. Harika bir paylaşım. Bir çok insanın ihtiyacı var. ;)