Wall Street Institute’a Uygunluk Sertifikası

'Bilgi Rehberi' forumunda Wish tarafından 22 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Wall Street Institute’a Uygunluk Sertifikası

WSI’dan yapılan açıklamada araştırmanın iki yıllık bir süreçte, iki aşamalı olarak gerçekleştirildiği belirtiliyor ve şu bilgiler veriliyor: ""İlk aşama, öğrencilerin İngilizce seviyelerinin Wall Street Institute’un kendi içindeki değerlendirmesi ile Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları tarafından CEFR standartlarına uyumlu hale getirilen BULATS (Cambridge Üniversitesi İş Dili Test Servisi) Sınavı sonuçları arasındaki yakınlığı ortaya koymuştur. İkinci aşama ise WSI müfredatı, öğrencilerin dil becerileri ve CEFR İngilizce Yeterlilik Standartları arasındaki uyumu ortaya koyan müfredatın sağlam temelli ve etkili olduğunu detaylarıyla göstermiştir.""

Açıklamada İngilizce dil eğitiminde bir dönüm noktası olarak vurgulanan araştırmanın, İngilizce eğitim merkezleri ve programlarının etkinliklerinin ölçülmesinde yeni bir standart ölçüt saptamasının beklendiği de belirtiliyor.

WSI’ın açıklamasında Wall Street Institute International Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tim Daniels’ın şu açıklamasına da yer veriliyor: ""İngilizce öğrenmek isteyenler, geçerli ve kanıtlanmış öğretim teknikleri ve değerlendirme metotları olan bir kurumda çalıştıklarından emin olma ihtiyacı duyar. Bu araştırmayla Wall Street Institute, öğrencilerine eğitimlerinin kendilerini uluslararası anlamda tanınan bir İngilizce standardına ulaştıracağını gösterebilen dünyadaki ilk İngilizce öğretim kurumlarından biri olmuştur.""

Avrupa Konseyi üyesi 36 ülkenin ilk olarak 2001 yılında kabul ettiği Genel Avrupa Dil Standartları (CEFR), bu güne kadar bireylerin İngilizce yeterliliklerinin değerlendirilmesinde kullanılan dünya çapındaki temel ölçüt olarak görülüyor.