Vücuttaki Elektrik Nasıl Atılır

'Sağlık Rehberi' forumunda anniccha tarafından 12 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Vücuttaki Elektrik Nedir

  Vücuttaki Statik Elektrik Nasıl Oluşur

  Vücuttaki Statik Elektrik Nasıl Atılır


  Tüm hücreler çevresinde belli bir statik elektrik vardır. Ancak vücudun tümü bu statik elektriğin olumlu dengesi içindedir. Bunu his dahi etmeyiz.
  Ne var ki, gerek havada artan iyonlar, gerek özellikle çağımızda bir mesele olan plastik giysiler, vücudun dış yüzünde elektron artmasına neden olur. Bu olay dıştan içe doğru bizi etkilemektedir. Özellikle sinir sistemi üzerinde ciddi rahatsızlıklar yaratır.

  Bir önemli etki de deri üzerindedir. Bahis konusu olan elektron artışı deri altındaki çok minik kasları yorar ve onların vaktinden önce esnekliklerinin kaybolmasına neden olur ki; bu sonuç yüzde kırışmaların baş nedenidir. Vücut kırışma ve sarkmaları da bu statik elektrikle yakından ilgilidir.

  Eskiden beri tedavi edici etkisine inanılan ve günümüzde pek moda olan akupunktur bu statik elektriği dışarı atmanın bir tarzıdır.

  Vücudun statik elektriğinin aşırısını dışarı atmanın iki yolu vardır. Ya çıplak el ve ayakla toprağı elleyerek bir nevi toprak hattı yapmak. Ya da su ile yıkanarak bu elektronları dışarı aktarmak

  (alıntı)
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Mayıs 2010
Yükleniyor...
- Vücuttaki Elektrik Nasıl Forum Tarih
Vücuttaki yağları eriten öneriler Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
vücuttaki nikotini temizleyen besinler Sağlık bilgisi 31 Ağustos 2015
Kadınca Vücuttaki Çatlaklar nasıl geçer? Kişisel Bakım 12 Ağustos 2015
Kanın vücuttaki hareketi nasıl sağlanır Kısaca Sağlık Rehberi 26 Nisan 2015