Vücut Tipinize Göre Giyinin

'Moda Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 12 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Vücut Şeklinize Göre Giyinin

  [​IMG]


  Vücut tipinizi öğrenmek, güzelliğini öne çıkarıp kusurlarınızı ustalıkla gizlemenizi sağlar.

  Kum Saati Vücut Tipi
  Omuzlarınız, göğüsleriniz ve kalçalarınız birebir aynı ölçüde ve beliniz incecikse; kum saati vücut tipine sahipsinizdir.Göğüslerinizi öne çıkarmak istiyorsanız; fırfırlı, büzgülü, büyük desenli, robalı, fiyonklu üstler ve elbiseler tercih etmelisiniz. Kalçalarınızı belirginleştirmek istiyorsanız; dar kotlar, yan cebi olan etekler ve balon elbiseler tercih etmelisiniz.

  Dikdörtgen Vücut Tipi
  Omuzlarınız, göğüsleriniz ve kalçalarınız yaklaşık olarak aynı ölçü sahipse, belinizin oyuntusu belli olmuyorsa; dikdörtgen vücut tipine sahipsinizdir.

  Belinizi ince göstermek ve ortaya çıkarmak istiyorsanız; üzerinize tam oturan ve belinize vurgu yapan peplum üstleri ve ceketleri tercih etmelisiniz. Basenlerinizi orantılı göstermek istiyorsanız; belinizde bitecek geniş omuzlu ceketler tercih etmelisiniz.

  Üçgen Vücut Tipi

  Kalçalarınız, omuz ve göğüslerinize daha büyükse ve belinizin oyuntusu varsa; üçgen yani armut vücut sahipsinizdir.Belinizi öne çıkarmak istiyorsanız; peplum üstlerle birlikte bele bağlanan anvelop elbiseler, kalın ya da ince kemerler tercih etmelisiniz. Kalçalarınızı dengeli göstermek istiyorsanız; boru paça ya da İspanyol paça pantolonlar tercih etmelisiniz.

  Ters Üçgen Vücut Tipi
  Omuzlarınız ya da göğüsleriniz, kalçalarınıza göre daha genişse; ters üçgen vücut tipine sahipsinizdir.
  Omuzlarınızı gizlemek istiyorsanız; koyu renkli ve reglân kollu üstler ya da elbiseler tercih etmelisiniz. Göğüslerinizi küçük göstermek istiyorsanız; V yakalı bluzlar, düz ceketler, beşgen yakalı elbise, bluz ve gömlekler tercih etmelisiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ocak 2014
Yükleniyor...
- Vücut Tipinize Göre Forum Tarih
Boşaltım sisteminin vücut için önemi nedir? Sağlık bilgisi 21 Mayıs 2016
Diyet Sonrası Vücut Sarkması Nasıl Önlenir? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Vücuttaki yağları eriten öneriler Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Oruçluyken vücuttan tüy alınır mı? Sorularla İslamiyet 16 Mayıs 2016