vücut tipine göre gelinlik

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 10 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. küçük göğüslü bayanlar nasıl gelinlik seçmeli
   
 2. Cevap: vücut tipine göre gelinlik

  Neleri gizlemeli, neleri vurgulamalısınız?

  Vücut tipinize uygun gelinliği seçebilmek için vücudunuzu daha iyi tanımalı ve ne istediğinizi çok iyi bilmelisiniz. Ufak tüyolara dikkat ederek göz kamaştıran bir gelin olabilirsiniz.

  Armut Tipi Bu vücut tipinin özellikleri geniş kalça, ince bel, dar omuz, küçük ya da orta büyüklükteki göğüslerdir. Armut tip vücutlu gelinler için dikkat edilmesi gereken şey kalça ve bel arasındaki simetriyi yakalamaktır. Kalçayı iyice ön plana çıkaran dar modellerden, beli ince gösteren kemerli modellerden ve hatları belirginleştiren saten kumaşlardan uzak durmalısınız. Vücudunuzun üst kısmının güzelliğini vurgulayacak straplez, işli korse ve basenden aşağı kabarık inen etekler tam size göre. V yaka modellerden kaçının.

  Atletik vücutlu gelinlerde omuzlar geniş, kalçalar dar, göğüsler küçüktür. Bel kısmı çok belirgin olmayabilir. Sizler, klasik gelinlik modellerini; yani bedeni tam olarak saran uzun etekten oluşan kabarık modelleri seçmelisiniz. Bu model, vücudu balerin gibi gösterir ve siluetin dengeli olmasını sağlar. Beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanan kılıf modeller de atletik gelinler için uygun olacaktır. Giydiğiniz her gelinliğin içinde oldukça fit duracaksınız fakat aşırı kaslı bölgeleriniz varsa bu bölgeleri kapatmak isteyebilirsiniz.

  Minyon gelinler:Sade ve basitlikten yana olarak vücudunuzun zarafetini ortaya çıkarmaya çalışın. Gelinlikteki aşırı işlemeler, kemer ve kuşaklar boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Çok kabarık etekler de gelinliği enine genişletecek ve yine aynı etkiyi yaratacaktır. Vücudu yukarı çeken askılı modeller size çok daha iyi oturacaktır. Kilonuzdan memnunsanız cesur modellerle dikkati boyunuza değil gelinliğinizin göz kamaştıran tasarımına çekebilirsiniz.
   
Yükleniyor...
- vücut tipine göre Forum Tarih
Vücut Tipine Göre Damatlık Nasıl Seçilir Sosyal Konular 28 Temmuz 2012
Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Kadınca 27 Nisan 2012
Mavi Jeans Vücut tipine göre kot modelleri Moda Rehberi 18 Mart 2011
Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri Kadınca 29 Haziran 2010