Vücut Tipine Göre Damatlık Nasıl Seçilir

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 28 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Vücut Tipinize Göre Damatlık Seçimi

  Evlenecek Beyler Damat adayları sizleri yakından ilgilendiren bir konu ya deyinmek istedik Düğün sezonunun açılmasıyla beraber damatlar da en az gelinler kadar telaşlı. Kendilerine uygun damatlık arayışına giren damat adaylarına özel damatlık seçimi yapmanızda yardımcı olacak öneriler.

  Damatlık seçimi, gelinlik seçimine oranla daha kolay gibi görünür. Aslen öyle değildir. Çünkü seçilecek olan damatlık, sizi ya şık gösterecek ya da kusurlarınızı ön plana çıkararak düğün fotoğraflarınıza baktığınızda pişmanlık duygusu verecektir. Bundan dolayı öncelikle vücut tipinize göre ne tür bir damatlık seçmeniz gerekiyor.

  Aşırı derecede kaslı olanlar, kesinlikle slim fit modelleri tercih etmemeliler. Örneğin; slim fit bir pantolonda kaslı bacaklar, pantolonu her an patlayacakmış gibi gösterebilir. Ceket ve gömleğin duruşunda da aynı problem görülecektir. Bu yüzden bol kesim bir damatlık seçilmelidir.

  Zayıf ya da ideal ölçülere sahipseniz, slim fit damatlıkları rahatça tercih edebilirsiniz. Üzerinize oturan bir pantolon, gömlek ve ceket, şık bir görüntü sunacaktır. Cool ve formda görüneceksiniz.

  Fazla kilolular, ten renkleri ne olursa olsun siyah rengi tercih etmeliler. Özellikle ceketin ön kısmı açık bırakılmalı ve kemer detayı mutlak gösterilmeli. Kemer, göbeği keserek daha şık bir görüntü oluşturacaktır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Şubat 2014
Yükleniyor...
- Vücut Tipine Göre Forum Tarih
Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Kadınca 27 Nisan 2012
Mavi Jeans Vücut tipine göre kot modelleri Moda Rehberi 18 Mart 2011
Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri Kadınca 29 Haziran 2010
Vücut tipine göre giyim Kişisel Bakım 27 Haziran 2010