Vücudunda Ben Olanlar... Dikkat!..

'Sağlık Rehberi' forumunda Jeeny tarafından 22 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Vücudunda Ben Olanlar... Dikkat!..
    Dr. Rezzan Er, yaşam boyunca vücutta yeni benlerin oluşabildiğini ifade etti. Benlerin en çok ilk 20 yılda ortaya çıktığını ancak 50-60'lı yaşlara kadar devam ettiğini kaydeden Er, "Benler bazen büyüyor, bazen küçülüyor, renk değişimleri yaşanıyor hatta ileri yaşlarda benler kayboluyor. Çoğu zaman bu değişimlerin farkına bile varmıyoruz. Güneşe maruz kalındığında, ergenlikte, gebelik ve doğum kontrol haplarının kullanıldığı dönemlerde benlerde; sayı artması, büyüme, renklerde farklılaşma gibi değişimlerin olabiliyor. Bunlar, korkulmaması gereken fizyolojik değişimlerdir." dedi.

Er, bazı benlerde kötü huylu tümörün (malign melanom) gelişebildiğini de belirterek, "Kötü huylu tümör, yüzde 70 oranında normal deriden kaynaklanırken, yüzde 30 oranında da mevcut benin zaman içinde uğradığı değişiklik sonucu ortaya çıkıyor. Bu noktada, değişimleri önceden fark etmek büyük önem taşıyor. Çok çeşitli klinik görünümleri olabilen benler, zaman içinde ortaya çıkan değişimleri insanları korkutuyor. Bu değişimler fizyolojik olup, insanların kısa zaman diliminde ve hızla oluşan değişiklere karşı dikkatli olmaları gerekiyor." diye konuştu.

2. paylaşımın için saol jeeny ...

3. Bilgi ve paylaşım için tşkler JEENY emeğinize sağlık :f40:

4. bilgilendirdiğin için teşekkürler

5. Vücutta hamileliğin verdiği değişimlerden dolayı çıkan benler oluyor.Korkulmaması gereken ben lermiş bunlar.emeğine sağlık JEENY:f118:

6. [TABLE="width:70%;background-image:url('http://www.forumdas.net/images/toolbox/backgrounds/20.gif');background-color:red;border:4px groove green;"][CELL="filter:;"] [grade="00008B FF6347 008000 4B0082"]Bilgi Ve Paylaşım için Teşekürler[/grade] [/ALIGN][/CELL][/TABLE][/ALIGN]:f9: :f40:

7. bilgi ve paylaşım için teşekkürler jeeny

8. bilgi ve paylaşımına teşküürler jenny

9. Bilgi ve paylaşım için teşekkürlerr

10. Özellikle çocuklarda oluşan benlerin, sivilce ve yag bezelerinin dikkatle gözlenmesi gerektigini ve doktorlar haricinde ellenmesinin sakıncalı oldugunu biliyorum..

Çok faydalı bir konu eklemişsiniz Jeeny :f40: Tebrikler :f9: :f9:

11. Bilgi ve paylaşımın için teşekkürler jeeney:f40:

12. Bilgilendirme için teşekkürler Jeeny.

13. bilgi paylaşıma tşk gerçekten çok öenmlidr benler

14. bilgi ve paylaşım için teşekkürler jeeny

15. insan vücudundaki bu benlerin kesinlikle oynanmaması gerektiğini duymuştum
    Paylaşım için teşekkürler Jenny :f118:

16. Jennyyyy noldu yaw sana faydalı işlere vermişsin kendini.... Bravo benden alkışı aldın adaş....:f118: :f118:

17. Vücudumuzda sonradan çıkan benlerin tehlikeli olabileceğini duymuştum.Bu önemli konuda paylaşımın için teşekkürler Jeeny:f118: